זיהום פטרייתי ברגליים המכונה גם mycosis, הוא מחלת עור הנגרמת על ידי פטריה. ישנם מיליוני מינים של פטריות. הם חיים בעפר, על צמחים, על משטחי בית ובעור שלכם. לפעמים הם עלולים להוביל לבעיות עור כמו פריחות או בליטות.
בקישור זה תוכלו לקרוא על גרביים נוגדי פטריות ומה היתרונות שלהן!

איך נגרמים פטריות ברגלים?

ישנם כמה תסמינים מהם נוכל ללמוד על זיהום שיכול להיות שנוצר לנו בכף הרגל. אז איך הם נגרמים ומהם התסמינים לזיהום פטרייתי ברגלים:

זיהום עור פטרייתי עלול לגרום:

  • גירוי
  • עור מחוספס
  • אדמומיות
  • גירוד
  • נפיחות
  • שלפוחיות

סוגי זיהומים פטרייתיים

דלקות עור פטרייתיות יכולות להתרחש בכל מקום בגופכם. החלק הנפוץ ביותר הוא כמובן כף הרגל, אך כמובן שזהו לא המקום היחיד ובכל מקרה של גירוי כלשהו, רצוי לשאול רופא על המשך טיפול.

רגל של ספורטאי ופטריות ברגלים 

כף הרגל של האתלט, המכונה גם tinea pedis, היא  זיהום פטרייתי  בכף הרגל הנוצר מכמה סיבות שונות שיש להיערך להם בהקדם..

פטריות נוצרות במקומות עם חום, כגון במקומות לחים כמו נעליים, גרביים, ומשחייה בבריכות, מחדרי הלבשה, מקלחות ציבוריות וכדומה. 

הם נמצאים לעתים קרובות בקיץ ובאקלים חם ולח. זה קורה לעתים קרובות יותר אצל אנשים שנועלים נעליים צמודות, שאינם מחליפים גרביים מיוזעים ומשתמשים באמבטיות ובבריכות ציבוריות.

סוגי כף הרגל 

ביניים – זה נקרא גם זיהום ברשת הבוהן. לרוב האנשים עם כף רגל של אתלט יש צורה כזו. לרוב זה מופיע בין שתי אצבעות הרגליים הקטנות ביותר. הזיהום יכול להתפשט עד כף הרגל.

מוקסין – צורה זו יכולה להתחיל עם גירוי, יובש, גירוד או עור קשקשים. זיהום זה יכול לערב את כל הסוליה שלכם ולהתרחב לצדדים של כף הרגל.
מוזמנים לפנות אל אתר 'זה כן' ולקנות את הגרביים המתאימות לכם למען אורח חיים בריא יותר:
https://za-ken.com/he/