פחד הוא דבר טבעי וישנם לא מעט פחדים אשר אנשים מתמודדים עימם בחייהם. לרוב פחד תלוי בסיבה חיצונית כלשהי ולא פעם, כאשר הפחד במינון סביר והאדם מצליח להתמודד עימו ולחיות עימו, מבלי שהוא פוגע באופן כלשהו בשגרת חייו התקינה, הרי שאין דבר רע בו. אולם, ישנם לא מעט אנשים המפתחים הפרעות חרדה בחייהם. הפרעת חרדה יכולה להסב לאדם הסובל ממנה אי נוחות ואי נעימות רבה בחייו. אדם הסובל מהפרעת חרדה לא מטופלת עלול שלא לחיות באופן שגרתי, לא לצאת מביתו בשל אותה הפרעה ועוד. כל כן, כאשר אדם חושד שהוא סובל מהפרעת חרדה, עליו לפנות לטיפול מתאים במכון לטיפולים פסיכולוגיים.

הפרעת חרדה- במה מדובר?

הפרעת חרדה לרוב היא הפרעה שאיננה תלויה בסיבה חיצונית כלשהי. בעוד שפחד נורמטיבי תלוי לרוב בגורם חיצוני כלשהו, ההפרעה איננה באה לידי בשל גורם חיצוני כלשהו שמפחיד את האדם. האדם יכול לחוש כי הוא חרד ללא כל סיבה נראית לעין וזאת בשל מחשבות כפייתיות או בשל דברים לא מציאותיים שלא באמת מתרחשים במציאות. הפרעת חרדה עלולה לגרום לאדם פחד משתק שמונע ממנו לחיות את חייו בצורה שגרתית. יתכן מאוד שהאדם ימצא את עצמו לא יכול לנהל שגרת חיים תקינה הכוללת יציאה לעבודה, לימודים וכן, פיתוח קשרים חברתיים או זוגיים. אין ספק שאדם הסובל מהפרעת חרדה חייב לטפל בה בצורה הטובה והיעילה ביותר.

כיצד מטפלים בהפרעת חרדה?

הטיפול הטוב ביותר להפרעת חרדה הוא ללא ספק טיפול באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בטיפול בהפרעות מעין אלה. יכול להיות שטיפול בהפרעת חרדה מסוג פסיכולוגי דימני יספיק, יכול להיות שהאדם יצטרך לבחור בטיפול קונטיבי התנהגותי ויתכן מאוד שהאדם יזדקק גם לטיפול תרופתי שיותאם לו על ידי פסיכיאטר לצורך התמודדות עם ההפרעה.