לא לכל מי שישנו מחסור בשיער מתאים מענה השתלות שיער בטורקיה. הרבה לפני שאתם צפויים לאבד את כל השיער באזור מסוים בראש, ניתן עוד להציל אותו בדרכים אחרות. לדוגמה, אזור שיש בו 50-40% שיער והיתר קרחת, גם אם מדובר בשיער דק וחסר פיגמנט, ניתן להציל באמצעות הזרקת פלסמת הדם של עצמכם ב- PRP (הזרקה ממבחנת שימור דם כמו בבדיקת דם) או ב- Iprf (הזרקת הדם הטבעי שלכם שניות לאחר לקיחתו וסינון הפלסמה שלו ללא מבחנה עם חומר משמר) בליווי מספר זריקות מזותרפיה של חומרים לדיכוי ההורמון שאחראי לאי צמיחת השיער. במצב בו המחסור בשיער הוא טוטלי שבטוטלי, כמו תספורת 0, עושים השתלת שיער. לשם הדוגמה, אצל מרבית הגברים ניתן לפתור קרחות אחוריות במזותרפיה וב- PRP או Iprf ולא ניתן לשחזר אפילו שערה אחת בדרכים אלה במפרצים, כי היווצרותם היא יותר מסתם נשירה; מדובר בתהליך בו כל השיער שלכם נאכל כתוצאה מתהליכים שמתרחשים בפנים-הגוף שלכם. לכן, חלק ניכר ממושתלי השיער הם למעשה כאלה שמעוניינים להשלים במפרצים.

סדר העבודה במסגרת השתלות שיער

בשלב הראשון של השתלות שיער בטורקיה בוחן המשתיל את המפרצים החסרים ומשרטט את קו העיצוב שלהם. בל נשכח כי מפרצים הם לא רק אזורי מילוי אלא גם אזורי עיצוב שיער, כי מדובר בחלק הקדמי, זה שרואים בפעם הראשונה כשנפגשים אתכם. לאחר שרטוט הקווים, מוכנס הפציינט לחדר ניתוח בו הוא עובר הרדמה כללית על מנת שניתן יהיה לקחת שיער גם מאזורים שאינם הראש, למשל מהחזה. כשהשערות כבר נלקחו, מבצעים חתכים באזורי המפרצים והקרחות לפתיחת התעלות ובהן משתילים את השערות ומבצעים טיפולים שיעודדו את הזקיקים להצמיח אותן.

המושתל בתקופה הראשונה שלאחר ההתעוררות מהניתוח

כאשר המושתל מתעורר מהניתוח הוא אינו נדרש לעשות דבר פרט למנוחה. הוא יקבל הדרכה לגבי סדר השינה שלון בלילות, ובצהריים: ללא כרית שטוחה, אלא רק עם כזו שיש בה הגבהה. כרית כזו תסופק לפציינט בשלב זה של הטיפול, על מנת לאפשר לו לתרגל את הרגלי השינה החדשים כבר בשלב הטיסה הביתה. בנוסף, יום לאחר ההשתלה מומלץ להקדיש לטורקיה אחד יום אחד לפחות כדי לבקר במרפאה, לעבור ביקורת של החבישה וטיפול לייזר לחיזוק הזקיקים.

המושתל בתקופת ההמתנה לשערות החדשות

תקופת ההמתנה לאחר השתלות שיער בטורקיה עורכת 2-4 חודשים. במהלך תקופה זו ייתכן כי תחוו התקדמות איטית או שלא תחוו אותה כלל. חשוב מאד להתאזר בסבלנות ולהיוועץ עם הרופאים שלכם ובראשם עם מי שניתח אתכם כדי לנבא מה עליכם לעשות בעתיד. מרבית הסיכויים כי מי שניבאו עליו כמתאים להשתלה בטורקיה הם שהשיער יצמח להם. אם לא, ניתן לגשת לטיפולים נוספים כדי להחיש את התהליך. זכרו כי טורקיה היא מדינת ההשתלות ולכן מי שמסדיר שם השתלה דואג למילוי נפח השיער שלו בסבירות גבוהה מאד.