בשנים האחרונות אנחנו נחשפים יותר ויותר לסוגי טיפולים שונים. אם בעבר היינו רגילים לשמוע אך ורק על טיפולים אלטרנטיביים, אזי שכיום אנחנו יכולים לשמוע על מגוון רחב של טיפולים מסוגים שונים, אשר מטרתם לעזור לנו להתמודד עם מצבים שונים בחיים, מצבים שאנחנו לא בהכרח מכירים אותם באופן שכיח, וגם לא בהכרח אנחנו יודעים כיצד לטפל בהם. לפעמים אנחנו בוחרים להשתמש בשיטות שונות מהמקובל, מתוך מחשבה, שהשיטות הרגילות, המקובלות, לא תמיד יכולות לעזור לנו כפי שאנחנו מצפים.

דוגמא טובה לכך היא שיטת TAT אשר יכול לעזור לנו להתמודד עם חרדות שאנחנו חווים או בעיות רגשיות שונות, בין אם זה על בסיס קבוע או על בסיס זמני. כפי שאנחנו יודעים, חרדות מכל סוג שהוא, יכולות להשפיע על החיים שלנו, יכולות לשנות את שגרת חיינו, למנוע מאיתנו לבצע פעולות סטנדרטיות אשר אנחנו נדרשים לבצע בחיים שלנו.

לכן אנחנו צריכים למצוא שיטות וכלים שונים כיצד להתמודד עם החרדות, לא לתת להן להשפיע על החיים שלנו. שיטת טאט כאמור, מספקת לנו דרך כיצד להתמודד עם הבעיה ולהיות מסוגלים לתפקד, להיות מסוגלים לבצע פעולות שונות שאנחנו נדרשים לבצע על מנת לקיים אורח חיים שגרתי.

מה זו בדיוק שיטת TAT? מדובר בשיטה שמאפשרת לנו להגיע אל תת המודע שלנו, ולשחרר משם את כל מה שיוצר את החרדות. מדובר על מידע מוטעה שנמצא בתת מודעה ומשפיע עלינו. למעשה אם רוצים להסביר את זה בצורה יוצר מדעית, הרי שמדובר בדיסאינפורמציה שאנחנו שואבים ממנו את מקורות ההשראה, שואבים ממנו את כל הרעיונות והמחשבות. מדובר על מידע לא נכון שיוצר תחושה של סכנה, מה שמונע מאיתנו לבצע פעולות שונות בחיים. למידע נוסף מומלץ להיכנס לאתר https://www.yael-kashi.co.il/.

ברגע שאנחנו משחררים את המידע הזה מאיתנו, ברגע שהוא נעלם, אז מערכת ההישרדות שלנו פועלת כמו שצריך ומפסיקה את החרדות. כך אנחנו יכולים לחזור ולהתעסק בדברים שהם נכונים וחשובים עבורנו, בצורה מסודרת.

לסיום צריך לומר, אנחנו יכולים לבחור כיצד להתנהג, האם אנחנו רוצים לפנות לתהליך ארוך של שינוי או להישאר עם החרדות ולתת להן להשפיע עלינו.