נעצרתם על ידי המשטרה ונמצאו בגופכם אחוזי אלכוהול האסורים לנהיגה תחת ההשפעה שלהם. זה נכון שבאותו הרגע ההרגשה נוראית ולרוב אחוזי האלכוהול הם כה נמוכים שאתם מרגישים שעשו לכם עוול. בכמה צעדים נכונים אתם יכולים להפחית את העונש האמור להיגזר עליכם ולשפר את הנראות שלכם בפני בית המשפט.

נהיגה בשכרות היא דבר אסור בחוק, אך העונש שלה הוא די גמיש. בואו להבין למה

מהם הנתונים

את הנתונים אותם תקבלו מהמשטרה לאחר הבדיקה בה נמצאתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול אתם חייבים לשמור. הדבר עשוי להציל אתכם ברגע האמת. יחד עם זאת, אם יש לכם עוד כל ראיה אפשרית על טיב הנהיגה שלכם ומעשיכם לפני הרגע בו נהגתם יוכל לקדם אתכם להפחתת עונש. הוספת ראיות והוכחות המעידות על טיב אופייכם עשויה לעזור גם כן.

קחו על עצמכם עורך דין

עורך דין לענייני תעבורה יוכל לעבור איתכם על הנתונים הקיימים בשטח ולבאר לכם אותו. למשל, אם אין לכם כל עבירה קודמת ואחוזי האלכוהול שמוצגים כראיה הם נמוכים דיו, ייתכן והעונש שלכם יסוכם באזהרה ובקנס גבוה. ייתכן גם ושרישיונכם יישלל לתקופת זמן מסוימת שהשופט ייקבע. עורך דין יכול לסייע לכם לספר את גרסתכם בצורה שתספק את בית המשפט.
ראו כאן מידע נוסף אודות שלילת רישיון.
מוזמנים לקרוא בהרחבה אודות נהיגה בשכרות באתר של דנה דוד.

היו אמינים

כיוון שמשפט על נהיגה בשכרות בעיקר מתייחס לאופי שלכם, חשוב שתוכיחו לשופט שלא הייתה בכם כל כוונה לצאת תחת השפעת אלכוהול ושכמובן, לא תחזרו על פעולה זו שוב. הכנות שלכם משתקפת ולכן חשוב שתישארו אמינים ותדבקו בסיפור שלכם.

לסיכום,

משביצעתם עבירת נהיגה בשכרות, עליכם לקחת בחשבון שהעונש יהיה כבד יותר ממה שאתם מצפים לו. עם הסיוע הנכון ייתכן ותוכלו לקבל עונש קל המלמד, גם הוא, את הלקח.