בריאות הגוף והנפש הם דברים חשובים מאוד עבור מרבית האנשים. אנשים רבים מחפשים את הדרכים הטובות ביותר לסייע לגופם להיות בריא וחזק. התורה הסינית, מציעה עבור כלל האנושות שיטות ריפוי שונות, המתבססות על ביצוע תרגילים פיזיים, תרגילי נשימה, התכנסות והתמקדות. שיטות הריפוי הללו מסייעות ללא מעט אנשים לשמור על גוף חזק, להקל על כאבים גופניים שונים ולרפא מחלות גופניות. אחת השיטות הנפוצות והטובות ביותר אשר מציעה הרפואה הסינית לצורך ריפוי וחיזוק הגוף היא: שיטת צ'אי קונג שאפשר ללמוד במדיקל צ'י קונג ישראל. הצ'אי על פי התורה הסינית היא אנרגיה של חיים הרלוונטית מאוד להפצה בגוף האדם ולכן, על ידי ביצוע תרגילים שונים ונשימות מאוד ועל ידי התמקדות מחשבתית המתבססים על השיטה, אנרגיה של חיים תוזרם לכל איברי הגוף של האדם וגופו יהיה בריא וחזק יותר.

חמשת היסודות של הצ'י קונג

בבסיס שיטת הצ'אי קונג עומדים 5 יסודות:

1. יסוד המים – המים מייצגים בגוף האדם את האנרגיה המינית שלו ואת הכליות. תרגול יסוד המים בשיטה זו מסייע באיזון הנוזלים בגוף, בחיזוק הכליות ובשיפור האנרגיה המינית של האדם.

2. יסוד העץ – יסוד העץ מייצג את הכבד בגוף האדם. יסוד העץ מייצג דווקא את הכבד מכיוון שהכבד יכול לחדש את עצמו גם אם נוטלים חתיכה ממנו. גם הענפים של העץ צומחים מחדש כאשר גודעים אותם. תרגול תרגילים הרלוונטיים ליסוד זה, מסייעים לגוף להתפתח ולגדול בצורה תקינה.

3. יסוד האש – מדובר על יסוד המייצג את הנפש של האדם. תרגילים המאפיינים את יסוד האש מסייעים לאדם להתמודדות עם מצוקות נפשיות בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

4. סוד האדמה – יסוד האדמה מייצג את הטחול והקיבה בגוף האדם. תרגול תרגילים המאפיינים את יסוד האדמה מסייעים לטחול ולקיבה בגוף לתפקד בצורה תקינה ובריאה.

5. יסוד המתכת – היסוד האחרון הוא יסוד המתכת, אשר על פי הרפואה הסינית מייצג את מערכת הנשימה של האדם, את הריאות וכן, את המעי הגס. ביצוע תרגילים שונים המתבססים על יסוד המתכת, משפרים את מערכת הנשימה של האדם ומאפשרים לו לחיות חיים בריאים..

> בקרו בערוץ היוטיוב של אמיר פרלמן מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל