פעולות הדברה הן הכרחיות במקומות רבים בארץ, כדי למנוע נזקים לבני הבית, לרכוש ולחיות המחמד אשר נגרמים על ידי חרקים נמלים ומכרסמים שונים. קרבה למקורות מים עומדים ומזוהמים ובתי גידול אחרים מגדילה את הסיכוי להופעת המזיקים בבתיכם, ובכל מקרה נדרשת הקפדה על ריסוס עונתי, בעיר בקיץ, כדי לקדם את פני הסכנה. מדובר בחומרים רעילים ולכן רצוי להזמים מדביר מקצועי, שלא יסתפק בחיסול המזיקים אלא יטפל גם בבתי הגידול שלהם וימנע את חזרתם לבית חצר גינה או משרד שלכם. הדברות כימיות נחשבו לאפקטיביות במיוחד אבל גם בהן טמונה סכנה מאחר שמדובר בחומרים רעילים אשר מסוכנים לנשים בהיריון וילדים קטנים וכן לסובלים ממחלות שונות, ולכן הפופולריות שלה בירידה לעומת הדברה אורגנית/אקולוגית.

מהם יתרונות ההדברה האורגנית

הדברה בחומרים כימיים רגילים כרוכה גם בשימוש ברעלים  , אשר עלולים לפגוע בבריאותם של ילדים קטנים, זקנים, נשים בהיריון וכמובן שגם חיות מחמד. פגיעה אפשרית נוספת היא בחצרות, פרחים צמחים ועצים. הדברה ירוקה מונעת מכם חששות שמא ייגרמו נזקים לבני הבית/ עובדי המשרד, לחיות ולצומח.  כמו כן הדברה אורגנית נדרשת גם לפני אירועים כמו ימי ההולדת, טקסים שונים או כינוסים מקצועיים והשימוש בחומרים שאינם רעילים מפחית מאוד את הסיכוי שמישהו מהנוכחים בחלל המרוסס יגיב לחומרי ההדברה ויחוש ברע. הדברה כימית עלולה להוביל לביטול האירוע בשל הצורך להתרחק מהמקום למשך שעות.

שמירה על איכות הסביבה

הדברה כימית פוגעת מאוד בסביבה מאחרח שהיא דורשת שימוש ברעלים כנד מזיקים, אבל גורמת נזקים גם חי ולצומח, בגינות ציבוריות וחצרות של בתים פרטיים, וכן שטחים פתוחים אחרים. שימוש בחומרים אורגניים ובהדברה ירוקה ימנע פגיעה באיכות הסביבה, באדמה ובמי התהום. בהדברה אורגנית משתמשים בתכשירים פרטניים, לפי סוג הבעיה, ולא בפתרון אחד שמשפיע על כלל בעלי החיים והצמחים באיזור המרוסס. הדברת חולדות נועדה גם לבתי הגידול של המזיקים ולא רק למקומות בהם הם מופיעים ולכן יורד הצורך בשימוש נוסף בחומרים אלה וכך תצומצם עוד יותר הפגיעה האפשרית בסביבה.