כל אדם שחווה פציעה ברגל, לא משנה באיזה אזור, מבין תוך זמן קצר את חשיבות חיזוק הקרסול. אימון משקולות קרסול עוזר לשפר את היציבה, מחזק את הכוח ואת הגמישות לצד שיפור טווחי התנועה של הקרסול בזמן שהוא חווה עומס. כל מה שצריך כדי לחזק את הקרסול זה כמה דקות פנויות ביום ומשקולות רגליים מתאימות. הנה כמה תרגילים שאתם חייבים להכיר. את התרגילים יש לבצע בהדרגה ובהתאם ליכולות הפיזיות שלכם. עם הזמן ניתן להעלות עומסים. במידה ואתם אחרי פציעה יש לבצע קודם כל את התרגילים נגד גומיה או על התנגדות של משקל גוף ורק לאחר חיזוק במשך כמה שבועות להוסיף משקל. 

 

תרגיל מספר 1 – עלייה על קצות האצבעות

התרגיל מחזק את הקרסול, אך גם עובד בצורה אינטניסבית על חיזוק שרירי התאומים. התרגיל צריך להתבצע על מדרגה יציבה ולא על מדרגות ניידות. הרגל צריכה להיות במצב פלקס והתרגיל מסתיים כאשר הרגל במצב פויינט. ניתן לבצע את התרגיל בכל פעם עם רגל אחת או עם שתי רגליים בהתאם לרמת הקושי שמתאימה לכם. ניתן להוסיף משקולות. 

 

תרגיל מספר 2- כפיפה של כף הרגל החוצה

התרגיל מתבצע נגד גומיה, אך ניתן להוסיף משקולות. את הגומיה מלפפים בחלק החיצוני של כף הרגל וקושרים את הגומיה לחפץ יציב. יש להתחיל את התרגיל שכף הרגל פונה לכף הרגל השנייה ולסיים אותה שהיא פונה החוצה. משני התרגילים יש לבצע סטים עם 12-15 חזרות ומנוחה של חצי דקה בין הסטים. 

 

תרגיל מספר 3 – עמידה על רגל אחת

תרגיל מעולה המסייע לשפר את שיווקי המשקל. אפשר לבצע את התרגיל עם או ללא משקולות. יש להשאיר את הרגל כפופה באוויר למשך 30-45 שניות כפול שלושה סטים לכל רגל עם מנוחה של חצי דקה בין הסטים.