לא מעט אנשים מבוגרים עוברים עם הזמן להתגורר במסגרות של דיור מוגן, בין אם זה מסיבות בריאותיות ובין אם זה מסיבות אחרות. בדרך כלל מי שעובר להתגורר במסגרת כזו, עושה זאת מתוך הבנה שלו או של בני משפחתו, ששם הוא יקבל את הטיפול ואת התמיכה הטובים ביותר. במקום להסתמך על בני משפחתו או על מטפלים שיגיעו אליו הביתה, דבר שיכול להיות לנטל כלכלי עצום על בני המשפחה, אזי שמעבירים אותו אל דיור מוגן ושם הוא מקבל את כל מה שהוא צריך.

לפני שמחליטים לעבור או להעביר אנשים מבוגרים אל מסגרת של דיור מוגן, רצוי מאוד לבדוק מה בדיוק הם מקבלים שם, רצוי לבדוק את איכות המקום, אמינותו ועד כמה השירות והתנאים שם, לא רק שעומדים בסטנדרטים הכלליים, אלא בסטנדרטים שלנו. בסופו של דבר, מי שאמור ליהנות מהמקום אלה יקירינו ולא היינו רוצים שהם יצטרכו לחיות במקום שאיננו ראוי לכך.

מה זה אומר? המקום צריך להכיל מבני מגורים, קרי דירות או חדרים ברמה גבוהה, עם ריהוט, מערכות קירור וחימום, אמבטיות ושירותים מרווחים ועוד. כמו כן, המקום צריך לספק לדיירים תמיכה מלאה רפואית ואחרת. התמיכה צריכה להיות מסופקת במשך 24 שעות, 7 ימים בשבוע בלי הגבלה. כמובן שהמקום גם צריך לספק שירותי אבטחה ושמירה מלאים במשך כל הזמן.

דיור מוגן משפחתי זה מקום שצריך לספק לדיירים, פעילויות והפעלות שונות, כך שיהיה להם מה לעשות כשהם נמצאים במקום. זה אומר, שהמקום צריך לארח מפעילים שונים, צריך לכלול ספרייה, טלוויזיות, לערוך ערבי קולנוע ותיאטרון, במקומות יוקרתיים יהיה אפשר למצוא לא רק גינות יפות אלא גם בריכות, חדרי כושר ועוד מגוון אטרקציות שונות שניתן לעשות בהם שימוש על בסיס קבוע.

חשוב מאוד שאתם תתרשמו מהמקום, תבררו את כל הפרטים הנדרשים לפני שאתם מחליטים אם זה מקום ראוי עבור יקיריכם או לא. צריך לומר, לא מדובר בעלויות נמוכות, אך אין ספק שהן משתלמות, בוודאי אם מקבלים את כל השירות הנדרש וזוכים לאיכות חיים גבוהה במקום.