תשאלו כל גבר שעבר את גיל ההתבגרות על ענייני הגילוח ותשמעו מייד שמדובר לפעמים באחת הפעולות המעצבנות ביותר שיש. היא גורמת ברוב המקרים להרבה מאד לכלוך וזיפים המתפזרים לכל עבר, היא לוקחת זמן רב בכל שבוע וכמובן שברוב המקרים היא גם כרוכה בפציעות ובחתכים לא נעימים בכלל. גברים רבים תוהים האם אכן אפשר להימנע מפציעות בזמן גילוח והתשובה החד משמעית היא שזה אכן אפשרי. עם זאת, לא כולם יקפידו תמיד על הכללים שימנעו את הפציעה ואם אתם מאלה שחשוב להם להימנע מפציעות, הנה כמה כללים שבהחלט כדאי לכם ליישם.

סכין גילוח איכותית בלבד

מרבית הפציעות והחתכים בזמן הגילוח מתרחשים בשל שימוש בסכין זולה ולא איכותית, בדרך כלל על מנת לחסוך כמה שקלים על ההוצאה הזו מדי חודש. מומלץ תמיד להשתמש בסכיני גילוח איכותיים בלבד, כיוון שאלו בנויים בצורה כזו המצמצמת את הסיכוי לפציעות וחתכים למינימום האפשרי.

תאורה ראויה

עוד סיבה נפוצה מאד לפציעות בהלך הגילוח היא תאורה חלשה מדי. כשאתם לא רואים בדיוק מה אתם עושים במהלך הגילוח, רוב הסיכויים שטעות כזו או אחרת בתהליך תגרום לכך שתפצעו ותחתכו את עצמכם. התקינו מנורה חזקה במקלחת או השתמשו במקור אור חזק חיצוני בכל גילוח.

מראה גדולה ומגדילה

נשים הן אלו בעיקר המשתמשות במראות קוסמטיות מגדילות וחבל. שימוש במראה מגדילה טובה לא רק יעזור לכם להימנע מפציעות וחתכים מיותרים ולא נעימים, אלא גם יבטיח גילוח חלק ונקי הרבה יותר בלי פספוסים מרושלים.

קצף גילוח איכותי

מגע של סכין על עור יבש ללא סיכוך מתאים עלול בהחלט לגרום לחתכים ופציעות. לשם כך הומצאו מגוון הג'לים וקצפי הגילוח והם יקטינו במידה רבה את הסיכוי לפציעות במהלך הדרך. גם כאם חשוב להקפיד לרכוש תכשירים איכותיים ולא תכשירים זולים שפשוט לא יעשו עבודה טובה מספיק.

לסיכום, אם פציעות לא ממש מפריעות לכם, אין סיבה לערוך שינויים גדולים, אבל אם הפציעות אכן מציקות ולא נעימות ובמיוחד אם יש לכם עור רגיש, מומלץ ליישם את הדברים וכך להימנע מחתכים ופציעות.