היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגי מסאג'ים שונים שכל אחד חייב להכיר. רוב האנשים לא מבינים את ההבדלים הקיימים בין המסאג'ים השונים, אך למעשה יש להבין כי לכל מסאג' יש את היתרונות והחסרונות שלו. חלק מהמסאג'ים למשל, נועדו כדי להרפות את הגוף ואת הנפש ממתחים מיותרים, מסאג'ים אחרים נועדו כדי להרפות שרירים תפוסים או לטפל בבעיות שונות במפרקים או בגידים. לכן חשוב להתאים לעצמכם את המסאג' המתאים ביותר עבור הצרכים שלכם.

סוגי מסאג'ים שכל אחד חייב להתנסות בהם

ניתן כמובן למצוא כמות עצומה של מסאג'ים שונים שקיימים היום בשוק, אך ישנם מספר סוגים שכל אחד חייב להכיר ולהתנסות בהם. למשל, עיסוי משולב מהווה את אחד המסאג'ים הנפוצים והמומלצים במיוחד, היות והוא משתמש בטכניקות שונות לצורך הרפיית השרירים והשגת רגיעה כללית של כל הגוף והנפש. מעבר לכך, כדאי כמובן להכיר את המסאג' השוודי הקלאסי, אשר כולל עיסוי גוף כללי הנעשה באמצעות שמן שקדים מחומם. מסאג' זה מצוין עבור כל מי שמעוניין להגביר את זרימת הדם שלו ולהרפות את כל המתחים שנצברו לאורך הזמן. בנוסף לכך, כדאי להכיר את טיפול הרפלקסולוגיה, אשר מאפשר לטפל בכל הבעיות של הגוף דרך כפות הרגליים. טיפול זה מעולה לכל מי שמעוניין לאזן את הגוף ואת הנפש ולהיפטר מכאבים ולחצים. כל מי שביקר בתאילנד מכיר את היתרונות העצומים של המסאג' התאילנדי, הכולל מתיחות ולחיצות שונות, שאמורות להפעיל את ערוצי האנרגיה של הגוף. 

לסיכום, ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מסאג'ים שונים, אשר מיועדים לצרכים ולבעיות שונות. נשים בהיריון למשל, זקוקות לעיסוי מיוחד שנועד במיוחד עבורן, בעוד ספורטאים זקוקים לעיסוי ממריץ יותר, שיצליח לנקז את הרעלים מהגוף שלהם ולהזין את הרקמות בחמצן.