צריכת הקנאביס הפכה למאוד פופולארית בשנים האחרונות, ולמרות שמדובר בנושא שלא מרבים לדבר עליו – הקנאביס טומן בחובו שלל יתרונות בריאותיים שעשויים לשפר את איכות החיים. על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

שיטות צריכת הקנאביס

ראשית אציין כי יש לא מעט שיטות לצרוך קנאביס, כשאחת השיטות הנפוצות היא באמצעות אידוי החומר. אספר לכם כי אני רכשתי וופורייזר פאקס [PAX], שנחשב לאחד הוופורייזרים הפופולאריים ביותר בתחום, בייחוד כי הוא מאוד איכותי, עם סוללה אפקטיבית ובהחלט ידידותי למשתמש. לצד שיטת האידוי, ניתן לעשן קנאביס ואפילו לצרוך אותו באמצעות אכילה.

אבל מהם היתרונות של הצמח?

יש מחקרים רבים בתחום, ומרביתם מציגים באופן גורף את מיטב היתרונות של צריכת הקנאביס, יתרונות שעשויים לשפר את הבריאות.

ראשית, אציין כי צריכת קנאביס מבוקרת ואחראית עשויה לסייע לכם לייעל את עצמכם ולהיות הרבה יותר פרודוקטיביים. כמו כן, הכימיקלים שבתוך הצמח תורמים באופן ניכר להגנה על המוח. פה נעצור לציין שצריכת הקנאביס חייבת להיעשות באופן אחראי, ושכל הכתוב במאמר שלפניכם אינו בגדר המלצה רפואית, ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

הקנאביס מקל על כאבים ויש שאומרים שהוא עשוי לסייע בריפוי מחלת הסרטן. כמו כן, הוא אידיאלי עבור אנשים שסובלים מהתקפי חרדה, ולו כי הוא תורם להורדת לחצים ולהרגעת הגוף, ובכך מאפשר לסובלים מהתקפי חרדה להירגע ולהשתלט על ההתקף. מלבד זאת, הוא עשוי לסייע לטיפול בכאבי ראש, כמו גם לטפל בהפרעות קשב לריכוז. יתרה מזאת, ניכר כי קנאביס תורם לאיזון ייצור האינסולין בגוף, ומוריד את רמות הסוכר.

נוסף לכל מה שצוין מעלה, נציין כי יש לא מעט מחקרים שטוענים כי הקנאביס משפר את נראות העור, ויכול להועיל במקרים של אקנה או פסוריאזיס. פה נסייג את הדברים ונציין כי לא מדובר על עישון הקנאביס, אלא דווקא באידוי או באכילה, ולו כי עישון אינו אידיאלי עבור הסובלים מבעיות עור.

שנסכם?

ובכן, יש לא מעט יתרונות לצריכת קנאביס, כשיש לעשות זאת באופן מבוקר ואחראי, וכמובן אם מדובר בבעיה רפואית – יש תחילה להתייעץ עם רופא, ולהימנע מקבלת החלטות באופן עצמאי.