אין ספק כי צה"ל הוא הגאווה של העם היהודי ואין ספק כי ללא צה"ל אין לנו תקומה וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת. על רקע זה אנו חייבים לציין כי כל מי שנמצא בצבא נמצא בשליחות ואנו חייבים להכיר לו תודה ענקית על הפעילות שלו ועל ההקרבה האדירה שהוא עושה למעננו ולמען ילדנו. העניין הוא שלצד תחושת השליחות אי אפשר להתעלם מן העובדה כי פעמים רבות אנו חייבים להבטיח כי העבודה שלנו תתבצע בצורה הטובה ביותר וזה אומר בין היתר כי אנו חייבים לשים דגש על השאלה כמה שכר אנו מרוויחים בעבודה. לכן הנושא של טבלת שכר אנשי קבע 2019 הוא דבר אקוטי שאנו לא יכולים להזניח אותו. כאן המקום לומר כי ככל שנרוויח יותר כך נרגיש יותר טוב אך אנו חייבים לציין כי אנו לא יכולים לתת לכם נתונים מדויקים גם בגלל שהם סודיים וגם בגלל שהם תלויים במידה עצומה בשאלה באיזה מקצוע אנחנו, מה הוותק שלנו וכמה תפקידים קרביים עשינו.

האם כדאי להישאר בקבע?

אחת השאלות החשובות ביותר היא האם כדאי להישאר בקבע. עליכם לזכור כי מי שמשרת בצבא עושה זאת מתוך תחושת שליחות וזהו דבר אשר אי אפשר להכחישו. על רקע זה אנו חייבים לציין כי כל מי שנמצא בקבע חייב לקחת בחשבון כי עליו לשים דגש עצום על השאלה כמה הוא מרוצה מן החיים שלו מעבר לשאלה על שכר מינימום או לא. ככל שאתה יותר מרוצה הרי זה ברור יותר כי עדיף לך להישאר בקבע וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת וזהו משהו שאנו לא יכולים להכחישו או לזלזל בו.

במה כדאי לי לעבוד לאחר שירות הקבע?

הרבה אנשים מסיימים את שירות הקבע שלהם בגיל ארבעים וזה אומר כי כל העולם פתוח בפניהם וזאת עקב העובדה כי הם מרוויחים משכורת מאוד יפה ומכובדת. הם עדיין צעירים ובריאים ושומרים על הכושר שלהם. על רקע זה אנו חייבים לציין כי כל מי שמשתחרר מקבע חייב לקחת בחשבון כי כדאי לו לעבוד בעבודה מתגמלת וראויה וזהו משהו שאנו לא יכולים להתפשר עליו.