תסמונת התעלה הקרפלית היא בעיה שכיחה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. זה נגרם על ידי מתח חוזר על פרק כף היד והיד. פרק כף היד והיד הם החלקים הפגיעים ביותר בגוף לבעיה זו. זה נגרם על ידי דחיסה של העצב המדיאני בשורש כף היד. זה גורם לכאב וחוסר תחושה ביד, שיכולים להיות מאוד קשים לטיפול.

הטיפול הניתן למצב של תסמונות התעלה הקרפלית תלוי בגורם למצב. אם זה נגרם על ידי מתח חוזר, אז ישנם טיפולים שונים זמינים כגון פיזיותרפיה, סד או ניתוח. אם זה נגרם מפציעה חוזרת ונשנית, אז ישנם טיפולים שונים כמו פיזיותרפיה, סד או ניתוח.

על הניתוח

הניתוח לתיקון בעיה זו נקרא ניתוח שחרור התעלה הקרפלית. ההליך כולל חיתוך חלק מהרקמה בשורש כף היד וביד כדי להקל על הלחץ עליה. זה מאפשר תנועה רבה יותר בשורש כף היד וביד, מה שיעזור למנוע תסמונת התעלה הקרפלית להתפתח שוב.

כמה זמן זה יכול לקחת?

זה תלוי במספר גורמים, כולל הגודל שלך. חלק מהאנשים חווים הקלה בתסמינים תוך מספר שעות מהניתוח. חולים אחרים עשויים להצטרך לחכות מספר ימים או אפילו שבועות כדי לחוות הקלה. תופעות הלוואי השכיחות של ניתוח לשחרור התעלה הקרפלית כוללות חוסר תחושה ועקצוץ בידיים ובאצבעות, אך הם בדרך כלל מתונים ואינם מהווים דאגה גדולה.

מהו הגיל המומלץ לניתוח שחרור התעלה הקרפלית?

ניתוח זה צריך להתבצע לפני שהמטופל מגיע לגיל 40, אם כי אין הגבלת גיל מקסימלית. ניתוח עשוי להתבצע על אנשים צעירים עד גיל 18 עם בריאות טובה ורצון לשפר את איכות חייהם.

>>>אנשים חיפשו מידע גם על הזרקה ביולוגית לכתף