עובש בקירות זהו מפגע אסתטי, תברואתי ומסוכן גם יחד. אך מה לעשות שישנם אזורים בבית אשר בהם העובש נוטה להתפתח ולהתנחל ולעבור במהירות שיא ממקום למקום? בעיקר נפוץ הדבר בחדרי האמבטיה, במקלחונים ובכל אזור אשר בו ישנה לחות גבוהה לצד אוויר חם. אז נכון שההמלצה היא לאוורר באופן תמידי את חדר האמבטיה ואת המקלחונים על מנת למנוע את התפתחות העובש. אך במקרים רבים יש סוגים שונים של עובש, ולכן אין הרבה מה לעשות והעובש מגיע בין אם עשינו משהו נגדו ובין אם לא.

כאן חשוב להכיר את דרכי הטיפול הנכונות ולא לעשות טעויות שיהפכו את המצב לגרוע יותר.

טעויות נפוצות שבני הבית עושים כאשר יש עובש בקירות

ישנן טעויות נפוצות שאנשים רבים עושים אותן בדרך להסרת העובש. חשוב לדעת שאלו דרכים גרועות מאוד אשר מובילות לתוצאה הפוכה ממש. אז נכון שברגע הראשון התוצאה תהיה נקייה והרושם שיתקבל יהיה של קיר נקי ללא נקודת עובש אחת. אך לאחר זמן קצר, העובש ישוב שוב והפעם בהיקף הרבה יותר גדול.

יש אנשים שמצפים את העובש בלוחות גבס. הם סבורים כי אם העובש יהיה מסתר ומכוסה באמצעות הגבס, הוא לא יוכל להתפתח עוד. זוהי טעות קשה מאוד. כי העובש ממשיך להתפתח מאחורי הגבס וככל שיהיה לו יותר נעים וחמים שם והלחות עדיין תתקיים שם, העובש ימשיך להתפרס לעוד אזורים ולהשתלט על כל השטח כי אלו הם דווקא תנאים להתפתחות עובש.

יש כאלה המנסים לצבוע את העובש בשכבות חדשות של צבע. הם חושבים שמה שלא רואים = לא קיים. אז ברור שמדובר בטעות ממש קריטית מבחינת העובש. הצבע אולי יצליח להסתיר את העובש. אך הוא יוסיף ויתפתח ותוך זמן קצר הוא יצליח שוב להשתלט על הקירות ויתפשט גם הלאה.

אז מה עושים בכל זאת?

הדרך הטובה והנכונה ביותר הוא להמית את פטריות העובש. עושים זאת באמצעות חומרים המכילים כלור. אלו מסוגלים להמית את פטריות העובש .

לאחר שהעובש ייעלם אפשר יהיה לצבוע את הקירות מחדש וליהנות שוב מקיר נקי.