כורכומין הינו החומר הפעיל שמצוי בשורש הכורכום המוכר והאהוב. כולנו מכירים את התבלין הצהוב בעל הריח הייחודי, אשר משתלב נפלא בתבשילים רבים ובמאכלים שונים. אך מעבר לצבע הנפלא שלו ולטעם המיוחד שהוא מעניק לכל תבשיל, כדאי להכיר גם את הסגולות הרפואיות המדהימות שלו. כורכום ידוע ביכולת הנפלאה שלו להילחם במחלת הסרטן, למנוע דלקות וזיהומים שונים, הוא נלחם בפטריות, משפר את תפקודה של מערכת העיכול, מערכת כלי הדם, תפקוד המוח ועוד. אך אחת מהתכונות החשובות ביותר שלו, היא היכולת לסייע לשמור על משקל גוף תקין. בעידן המודרני ניתן לראות כי מחלת ההשמנה תפסה חזק את כל מי שחי חיים מודרניים המתאפיינים בלחץ, סטרס, חוסר בפעילות גופנית וכמובן תזונה לא מאוזנת ולא בריאה. כתוצאה מכך, יכולות להופיע בעיות רבות, בין היתר השמנת יתר וסכרת.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: תוסף בריאות קולגן

כיצד כורכומין יכול לסייע במקרים של סכרת?

מחקרים רבים שנעשו בנושא, מראים כי החומר הפעיל שקיים בשורש הכורכרום, מסוגל לרסן סכרת מסוג 2. למעשה, הוא מסוגל לשחק תפקיד ראשי, למנוע מראש את הופעת המחלה ולסייע בריסון שלה במידה והיא כבר התפתחה. אחד המחקרים התמקד בשתי קבוצות של עכברי מעבדה, כאשר קבוצה אחת קיבלה תוספת של כורכום ואילו השנייה לא. בדיקות הדם שנעשו לעכברים, גילו כי קבוצת העכברים שקיבלו תוספת של כורכום למזונם, נהנו מרמות גלוקוז נמוכות יותר בדם שלהם. כמו כן, עכברים שסבלו מהשמנת יתר וקיבלו תוספת קבועה של כורכום, פיתחו פחות דלקות ברקמות השומן והכבד שלהם. חשוב להבין כי הכורכום מכיל רמות גבוהות של אנטי אוקסידנטים שונים, אשר מסייעים להילחם בהשפעות הסביבה המודרנית שבה אנו חיים. כמו כן, הוא מכיל מרכיבים שמסייעים לווסת את רמת האינסולין בדם. בנוסף, התגלה שהוא משחק תפקיד מהותי במטבוליזם של הגוף, היות וצריכה קבועה שלו יכולה לסייע בהפחתת התפתחות רקמות השומן.

לסיכום, אין שום ספק כי כורכומין יכול לסייע ולשפר את רמת החיים שלנו. הוא מהווה חלק חשוב בתהליכים השונים שמתרחשים בגוף, בין היתר בכל הקשור לוויסות רמות הסוכר ולתהליך ההתפתחות של רקמות השומן.