מדרסים הם למעשה תוספת סוליה לנעל העשויים מכמה שכבות של חומרים שונים. השימוש בעיקרי במדרסי הוא כדי לאזן את הלחץ על כף הרגל והגב בעת הדריכה. על הדרך השימוש במדרסים יכול לסייע במניעת בעיות רפואיות שונות גם ברגליים, גם בגב וגם באזורים אחרים בגוף, אלה העשויים להתפתח או להיווצר כתוצאה מאותו לחץ ועומס על כף הרגל בעת דריכה לא נכונה. לחץ זה יכול להיגרם כתוצאה ממבנה כף הסגל, סגנון הליכה לקוי/בעייתי או בעקבות עומסים שונים בשל הליכה/עמידה מרובה או פעילות ספורטיבית מאומצת כמו אצל ספורטאים למשל.

כיצד המדרסים יכולים לסייע לנו?

המדרסים יושבים בתוך הנעל ומספקים לנו שכבה מיוחדת לדרוך עליה. השכבה הזו מותאמת לכף הרגל שלנו והחומר שממנו עשוי המדרס מסייע בבלימת הזעזועים והלחץ בעת דריכה/הליכה/פעילות ספורטיבית הכרוכה בעמידה על הרגל. הסוליה יכולה להיות עשויה מחומר מסוים או כמה חומרים וכמה שכבות: החל מלטקס מיוחד, דרך סיליקון, גרפיט קרבון ועוד. למשל אנשים שיש להם קשת גבוהה או לחילופין פלטפוס – יוצרים לחץ גדול מאוד על כף הרגל בכל צעד שהם עושים בשל מבנה כף הרגל שלהם. הלחץ הזה יכול לגרום לבעיות גב, בעיות ברגליים ועוד. שימוש במדרסים יאזן את הלחץ, יפחית ממנו ויסייע בהפחתת נזקים ארוכי טווח.

האם לרכוש מדרסים בהתאמה אישית או מוכנים מחנויות הנעליים והפארם?

יש גם מדרסים מוכנים בחנויות נעליים שונות, מכונים אורטופדיים או חנויות פארם. המדרסים הללו הם סטנדרטיים ומותאמים לכפות רגליים בגודל סטנדרטי ומבנה ממוצע. כלומר שברוב המקרים אלה לא יסייעו לכם באמת. לכן בהחלט מומלץ לרכוש מדרסים בהתאמה אישית.

איך ניתן להזמין מדרסים בהתאמה אישית?

בשלב הראשון מגיעים אל המכון האורטופדי ונפגשים עם איש המקצוע במקום. במכון יש מכשירים מיוחדים המחוברים לתוכנת מחשב שכן ניתן יהיה לקחת דגימות של כף הרגל, לבצע בדיקות עם מכונה המחוברת למאות חיישנים וזאת כדי לבדוק את המבנה המדויק של הרגליים לצד סוג הלחץ בעת הדריכה. הנתונים הללו יישמרו במערכת ויישלחו לבית המלאכה לצורך ייצור מדרסים המותאמים אישית לרגליים שלכם. בהתאם למבנה כף הרגל, לרקע היומי שלכם מבחינת עמידה/הליכה/פעילות ספורטיבית – יתאימו לכם את סוג המדרס הנדרש, חומרי הגלם ממנו הם יהיו עשויים ועוד. ניתן יהיה לבצע התאמות ושינויים שונים במסגרת האחראיות על השירות/המוצר וליהנות כמובן מפגישה נוספת למעקב לוודא שאתם שבעי רצון מהסוליות והן מטיבות עמכם.