בואו נגיד את האמת, רובינו מעדיפים להימנע עד כמה שרק אפשר מביקור אצל רופא השיניים. עוד מימי הילדות אנו רגילים לראות בכיסא הרופא ובמכשירים הרפואיים השונים כמו המזרקים והכלים המשוננים, מקור לאימה וחשש גדולים במיוחד. עם זאת חשוב לזכור כי מרבית טיפולי השיניים כיום הוא כל כך נפוצים ופשוטים וגם לא כרוכים בכאב רב מדי ולצד זאת לזכור כי ישנן לא מעט מחלות ובעיות שיניים מסוכנות מאד שלפעמים אפילו נרגיש אותן עד שזה יהיה מאוחר מדי. הנה רשימה חלקית של בעיות בשיניים שממש לא כדאי שתזניחו.

דלקת חניכיים

האם ידעתם כי דלקת חניכיים על פי נתונים רשמיים של ארגוני בריאות עולמיים היא המחלה הנפוצה ביותר בעולם? היא נגרמת על ידי הצטברות חיידקים בחניכיים ובשיניים וגורמת לנפיחות, דימום וכאב. ללא טיפול ראוי בזמן, עלול להתפתח זיהום חמור שיאלץ התערבות כירורגית וזה מצב שמתפתח אצל כל אדם באופן קבוע, על כן דלקות חניכיים הן מחלה נפוצה אך מסוכנת. החדשות הטובות הוא שעם טיפול נכון בזמן ניתן להתגבר עליהן בקלות.

שיני בינה

אצל כל אדם גדלות שיני הבינה בשלב מסוים בחיים, לרוב החל מגיל ההתבגרות. במצבים מסוימים הן לא ממש מפריעות, אך ברוב המקרים הן חותכות בבשר וגורמות לזיהומים קשים וכאבים עזים ולכן חייבים לטפל במצב בהקדם. הטיפול איננו מורכב במיוחד ומביא להקלה מהירה עם עקירתן של שיני הבינה העליונות והתחתונות.

שן כלואה

במיוחד בקרב ילדים ומתבגרים קיים מצב נפוץ למדי בו שן חדשה גדלה במקום בו היא לא אמורה להיות ונלחמת למעשה עם שן אחרת. המצב הזה עלול לגרום לכאבים עזים ולזיהום וגם כאן יש לבצע עקירה פשוטה שתביא להקלה במצב.

לסיכום

אלו הן כמה דוגמאות על קצה המזלג לבעיות רפואיות דנטליות המחייבות טיפול מהיר. חשוב לשים לב כי במקרים הללו כמו במקרים אחרים, לא מדובר בבעיות קשות או כאלה שאין להן טיפול, אלא שחייבים לטפל בהן במהרה כדי למנוע מצבים מסוכנים ולא נעימים. תהיו בריאים!