כאשר אתם מסתכלים על מדף תוספי התזונה, תראו 2 מוצרים בעלי שמות דומים: כמוסות כורכום, וכמוסות כורכומין. מה ההבדל בין 2 תוספי התזונה, ואיזה סוג של קופסא כדאי לכם לרכוש באתר כליל הטבע https://www.klilhateva.co.il.

כדי לענות על התשובה, נסביר את ההבדל בין המושגים "כורכום" ל"כורכומין".

מהו כורכום?

כורכום, הינו בן משפחה של משפחת הג'ינג'ר. הכורכום, הינו שורש צהוב. משורש הכורכום, טוחנים את אבקת תבלין הכורכום, הנמכר בחנויות. לצמח הכורכום, יש מעלות רפואיות רבות. הצמח משמש לרפא דלקות שונות בגוף. אך, האם נשתמש בכל קופסא של קפסולת כורכום כדי לרפא דלקות?

מהו כורכומין?

לחלק המכיל את החומר הפעיל של צמח הכורכום, קוראים כורכומין. הכורכמין מצוי בתוך שורש הכורכום. חומר זה, נותן את הצבע הצהוב לכורכום. חומר הכורכומין, מכיל נוגדי חימצון. בכורכומין, מצוי החומר החזק שמשמש לריפוי דלקות. למעשה, כשמתכוונים ש"כורכום מרפא דלקות", מתכוונים ש"כורכומין מרפא דלקות".

> בעיניין של סופר פוד? על מורינגה Moringa שמעתם?

כאשר אתם ניגשים לחנות הטבע כדי לרכוש כמוסות כורכום, עליכם להיות זהירים וחכמים. עליכם לקרוא את האותיות הקטנות שעל הקופסא. ומדוע?

משום ישנם 2 סוגי קופסאות של כמוסות כורכום בחנויות הטבע: יש קופסאות המכילות רק כדורים עם אבקת כורכום טחונה. לעומת זאת, יש קופסאות שכתוב עליהם: "כדורי כורכום המכילות את החומר הפעיל". כאשר אתם קונים קופסאות אלו, אתם יודעים בוודאות שאתם צורכים את חומר הכורכומין.

ההבדלים בין צריכת קפסולת כורכום לצריכת קפסולת כורכומין

בכדורי כורכומין, יש ריכוז של החומר הפעיל בשורש הכורכום. לכן, לצריכה של כורכומין יהיה אפקט רפואי חזק יותר. צריכה של כורכום רגיל, לא תביא לתוצאות הרפואיות החזקות. למעשה, כאשר אוכלים כורכום ללא כורכמין, נספגים רק 5 אחוז מהחומרים הרפואיים המצויים בשורש.

רק בכדורי הכורכומין, החומרים הפעילים נספגים היטב בגוף, ויוצרים את פעולת הריפוי הטבעית של הגוף מדלקת. פעולה זו, לא תיעשה מאבקה רגילה של כורכום, או מכדורי כורכום ללא כורכומין. מטופל שצורך אבקת כורכום ללא ריכוז גבוה של החומר הפעיל, יחווה במקרה הטוב רק הקלה מסויימת בדלקת.

לכן, כאשר אתם קונים קופסא של כדורי "כורכום", אתם חייבים לבדוק שקניתם את הקופסא הנכונה שרשום עליה: "מכילה את החומר הפעיל", "מכילה כורכומין".