התחום הלימודי הוא תחום מאוד שבלוני. אין כמעט מקום לפשרות או להתאמה של הרמה הלימודית באופן פרטני בהתחשב במצבו של התלמיד. כלומר, כל ילד בכל רמת משכל שעולה לכתה א' אמור להשתלב ברמה הכללית, ללמוד קריאה, ללמוד חשבון ולעמוד פחות או יותר בשורה אחת יחד עם כולם. אם הוא לא ממש משתלב, הוא ימצא את עצמו מתוסכל ותקוע בלי יכולת להתרומם ולהשתלב.

האבסורד הוא שרק עבור תלמידים מתקשים מש הם מאובחנים כבעייתיים והם מתוייגים כילדים עם בעיות מאובחנות, רק הם יכולים לזכות להקלות בלימודים או אפילו להתאמה של המסגרת לרמה שלהם.

כל השאר הילדים הנמצאים באמצע והם לא מאובחנים, יכולים למצוא את עצמם מתמודדים עם בעיות קשות בגלל שהם לא משתלבים.

 

איך מתמודדים עם קשיים בלימודים?

אז איך מתמודדים עם קשיים בלימודים? מה יכול לעשות תלמיד שלא מצליח להשתלב ברמה הכללית? כאן חשוב שתהיה מודעות והכרה בקושי של התלמיד כי זה הדבר הראשון שיאפשר את השילוב שלו בסופו של דבר בחברה הרגילה.

לאחר שמבינים שיש קושי, לומדים איך וכיצד להתגבר אליו וכיצד לשלוט על הבעיה ואף לפתור אותה.

לשם כך ישנם היום מכונים מיוחדים המציעים ראשית לבצע אבחון ראשוני לתלמיד. לאחר האבחון ניתן להתאים לכל אחד את השיטה הכי מתאימה לו מתוך הבנה והיכרות עם הקושי של התלמיד.

באופן כזה הילד יוכל להצליח בלימודיו בגלל שהכול יהיה מותאם ומונגש בדיוק בהתאם ליכולות שלו ולצרכים והבעיות שלו.

 

פונים אל הכתובת הנכונה

על מנת לסייע לתלמיד להתמודד עם הקשיים שלו בלימודים, חשוב לפנות אל הכתובת הנכונה. אל הכתובת ארש יש לה את הניסיון בשיטות טיפול ולימוד לילדים מתקשים.

כך הוא יוכל לעלות על דרך המלך.

 

מוזמנים להכנס לאתר שלנו ולקרוא שאלות על איך להצליח בלימודים: https://www.akshiva.co.il/.