פעילות במשרד עלולה להיות לא נעימה אם כל היום מתנהל סביב החשש מפני הקורונה. כן, כולנו מתמודדים עם החרדה הזו במידה כזו או אחרת. ואם היה במשרד חולה קורונה החשש גדול עוד יותר. כדי להרגיע את השוהים במקום ולאפשר לעצמנו לנהל את סדר היום בצורה סבירה וללא חששות מופרזים – חיטוי משרדים נגד קורונה יכול להיות צעד נכון וחכם.

 

מהו החיטוי ומהי התועלת שלו?

חיטוי נגד קורונה למשרדים הינו תהליך שמתבצע על ידי צוות מקצועי שהוכשר עבור מטרה זו. את התהליך הם מבצעים בעזרת מכשור מתאים וחומרים ייעודיים אשר מכלים את הנגיף, במידה והוא קיים במקום. את הפעולה הזו חשוב לבצע במיוחד במשרדים בו מבקרים גם בעידן הקורונה אנשים רבים. כמו כן יש לחיטוי משנה חשיבות במידה ואחד מהעובדים שעוד היה כאן אתמול או שלשום אובחן כחולה קורונה מאומת. החיטוי יאפשר לנו לחזור לשגרת פעילות רגילה בלי לפחד לגעת במשטחים, בכלים או באביזרים שימושיים. החיטוי יכלול התייחסות כוללנית לכל מה שקיים במשרד, על מנת למנוע מצב בו הנגיף משאיר את חותמו במקום ועלול להמשיך להפיץ את עצמו ולהדביק אנשים נוספים במחלה המאיימת הזו.

 

החיטוי ומה שהוא משיג

חשוב להיות מודעים לאופי החיטוי ולתוצאות שלו. יש הדברות בתחומים אחרים שמספקים הגנה מסוימת למבנה. אבל כאשר מדובר על חיטוי קורונה מדובר על חיטוי של הנגיף שקיים במקום. לא על הגנה מפני הגעה של הנגיף. הווי אומר שהחיטוי רק מאפשר לנו להיות במקום למרות שאולי יש בו נוכחות של הנגיף. זה לא מבטיח שאם ייכנס למקום חולה קורונה, הנגיף לא יתפשט בו מחדש. כי נכון להיום אין אפשרות למנוע התפשטות של הנגיף באוויר או על משטחים.