הקנאביס חדר למודעות בקרב ישראלים כמו גם בקרב תושבים במדינות רבות ברחבי העולם. המחקרים שהציגו את התולעת הרבה של הקנאביס ואת ההשפעה הטובה של צריכת הסם על חולים במצבים שונים עוררו עניין רב בקרב הציבור. יש גורסים כי מדובר על סם לכל דבר והצריכה שלה נוגדת את החוק ולא נכון להכניס את הקנאביס למסגרת החוק בישראל. לעומתם יש את אלו שגורסים כי אם יש סם שיכול להועיל לחולים מסוכנים וסובלים, למה לא לעשות בו שימוש מועיל? למה לתת לאנשים לסבול, במקום לתת להם קנאביס? חילוקי הדעות משמעותיים ומסעירים.

ההתמכרות לקנאביס

אמנם קנאביס עשוי להיות תועלתי עבור אנשים במצבים מסוימים. אבל נכון להיום יש יותר מידי אנשים שצורכים קנאביס שלא לצורך מוגדר. הצריכה הזו מביאה אותם למצב של התמכרות. כיוון שקנאביס משתייך למשפחת הסמים הממכרים. אמנם יש לקנאביס תועלות בריאותיות משמעותיות, וחולים במצבים שונים עשויים להפיק תועלת מרובה מהסם. אבל מבחינת התמכרות – הסכנה בהחלט קיימת. מסיבה זו חובה לזכור כי אי אפשר לצרוך את הסם באופן גורף ולהכניס אותו לשגרת החיים. התמכרות לקנאביס הינה תהליך בלתי רצוי ויש לו השלכות הרסניות.

כיצד ניתן להיגמל מצריכת קנאביס?

אנשים שהתמכרו לצריכת סם בכלל, ולצריכת קנאביס בפרט מגלים כי הם לא תכננו למצוא את עצמם בשלב כזה בו הם צורכים כמויות גדולות של סם באופן קבוע. והם מגלים כי הם אבדו את הצפון ולא מצליחים לשלוט על הצריכה של הסם. מה שאומר שהם בהחלט יכולים להגדיר את מצבם כהתמכרות לקנאביס. במצב כזה האדם המתמכר לא מצליח לעזור לעצמו לצאת מהתסבוכת הזו. הקנאביס גורם לו לתחושות נעימות שרק מגבירות עוד ועוד את הצורך לצרוך את הסם. והמעגל הזה רק הולך ומחמיר. בלי שנעצור אותו באופן יזום הוא לא ייעצר מאליו.

גמילה מקצועית מסמים ומקנאביס

כדי להיגמל מקנאביס חשוב לפנות אל מרכז גולד, שם ניתן למצוא אנשי מקצוע מומלצים בתחום הגמילה מסמים. תהליך הגמילה עשוי להיות ארוך אך בסופו של דבר הוא יוביל את המשתתפים לגמילה מלאה.