האדם הקשיש היה רוצה להמשיך לשרת את עצמו עד זקנה ושיבה בלי להזדקק לעזרת הזולת. אך מה לעשות ולא פעם קורה והקשיש כבר לא ממש מסוגל לטפל בעצמו. הוא חלש, הוא חולה, הוא מוגבל או שהוא הופך להיות מבולבל ואינו מסוגל יותר לטפל בעצמו.

במקרים מן הסוג הזה אין באמת דרך לפתור את הדבר וחשוב להיעזר באנשי מקצוע שיעניקו את הטיפול  לקשיש.

איזה שירותי טיפול בקשישים קיימים?

בעבר היה מקובל מאוד כי כאשר ההורים מתבגרים, לוקחים הילדים על עצמם את המשימה ואת הטיפול בהם. ממש כמו שההורים מטפלים בילדים בעודם רכים, כך היה ברור מאליו כי ההורה המתבגר זכאי ליהנות מטיפול מסור של הילדים אותם הוא הביא לעולם ובהם השקיע את ימיו ולילותיו.

אך כולנו מכירים טוב מידי את האמרה – 'אב אחד מסוגל לגדל עשרה ילדים אך עשרה ילדים אינם מסוגלים לטפל באב אחד'. זוהי מציאות מאוד עגומה אך היא בהחלט קיימת ואין כל כך אפשרות לדרוש מהילדים העסוקים להעמיס על עצמם גם את עול הטיפול בהורה הקשיש. זו הסיבה שרבים מבקשים להיעזר בחברה המעניקה את השירות.

שירותי טיפול בקשישים

כיום מוכרת מאוד התופעה בה נהנה הקשיש מטיפול של חברה מקצועית אשר מציעה את השרות ומבטיחה כי הקשיש ייהנה ממעטפת מושלמת והגנה על כך כי הוא קבל את כל צרכיו.

השירות של אח מוסמך ושירותים נוספים של החברות השונות מאפשרות לקשיש להישאר להתגורר במסגרת המוכרת והידועה. הוא לא צריך להחליף את מקום המגורים שלו בעקבות מצבו שהורע, הוא לא צריך להתחיל ללמוד ולהכיר שירותים קהילתיים חדשים וכמובן חברים או שכנים חדשים.

בגיל המבוגר מדובר בהחלט באתגר לא פשוט ולא קל. לא כל אחד מסוגל להתמודד עם הדבר ולעיתים העובדה הזו כי הקשיש נאלץ לעקור למקום מגורים זר ולא מוכר, זה לבד מדרדר את מצבו הרפואי וגם המנטלי ולעיתים הדבר גורם גם לקצר את תוחלת חייו של הקשיש.

מובן אם כן עד כמה נחוצה העזרה של שירותי הטיפול בקשיש ועד כמה זה מועיל ואף מעניק את הפתרון הטוב ביותר.

קראו גם על: השגחה פרטית לאתר ניתוח