לפעמים אנחנו מרגישים שהכול גדול עלינו. כי הרגשות מציפים אותנו ולא מאפשרים לנו להמשיך, שהכעס עולה וגובר וכי אנשים סביבנו הם סוג של הפרעה שרק מכבידה עלינו ומקשה לנו את החיים.

ככול שאנו מתבגרים, ישנה תחושה של מועקה שמלווה אותנו. אנו לא מרגישים שהתקדמו או מיצינו את הכישרון שלנו, ובטח שלא ביטאנו את עצמינו באופן מספק. הרגשה של דיכאון כללי אופפת אותנו והפחד מן הלא נודע – גובר.

במקרים כאלה שהרגשות מציפים, חשוב שתהיה לנו תמיכה נכונה. מישהו שידע להגדיר את החוויה שלנו, ויבין מה מתחולל בתוך הנפש ואיך פועלת המחשבה שלנו בעקבות הרגשות. במקרים כאלה רצוי להגיע אל טיפול רגשי מתאים.

אבל מה זה טיפול רגשי?

אנשים רגישים מאד, כאלה שסובלים מחרדה או דיכאון, מי שסובל בתגובות קשות בעת התמודדות בחיי היום יום, כמו גם מי שחוו בקשיים – יוכל לבחור טיפול הוליסטי המשלב הקשבה, ניתוח הרגשות, מתן דרכים להתמודדות, ומתן פתרונות לתחושות של קושי ותקיעות בחיים.

כיום מטפלים שעוסקים בטיפול גוף ונפש, מבצעים אבחנה נכונה של מטופלים, הם משלבים שיחות תומכות עם רקיחת מוצרים שונים לריפוי טבעי (כמו צמחי באך ותמציות טבעיות) בעוד שהמטפלים מבצעים טיפול הוליסטי המשלב מגוון שיטות לשחרור הגוף והנפש.

למי זה מתאים?

מי שכדאי לו לגשת לטיפול כזה, או לפגישה אחת של אבחון הוכרת שיטות טיפול רגשי – הם כל מי שחש שעליו לקבל סיוע בהתמודדות עם מצבים שונים בחיים, כמו גם מי שאינו עומד בקצב המטורף של הדברים, מי שסבל מטראומה הילדות בעבר או בהווה וכול מי שרוצה לקבל תמיכה וחיזוק בחיים.

לסיכום, טיפול רגשי ישנו מסוגים שונים בעוד שחשוב למצוא איש מקצוע איכותי אשר יוכל לאבחן את הטריגר שמניע תחושות קשות, ויעזור לכם להבין כיצד פועלים בעת קשיים כאלה ואחרים.

קראו גם על: טיפול בשיטת טאט