כולנו שואפים להיות בריאים לאורך שנים. להצליח לשמור על בריאות ועל תפקוד תקין של גופנו, וזאת בלי להתמודד עם מחלות ותופעות מעיקות. אך כמובן שכדי להצליח לשמור על הבריאות עלינו לבצע פעולות שונות שנועדו למנוע מחלות ולהפחית סיכונים להתפתחות תופעות שונות. כולנו יודעים שחשוב לשמור על תזונה מאוזנת שכוללת בתוכה מרכיבים מסוימים, כולנו יודעים גם שפעילות גופנית היא ערך לכשעצמו. כזה שמשפיע בצורה ישירה על הבריאות שלנו. אך מה באשר לקרינה?

חשיפה לקרינה – סכנה

אך קיימת סכנה נוספת שהמודעות אליה אמנם הולכת ועולה, אבל למרות זאת לא כולנו מודעים לכך מספיק. מדובר על קרינה אלקטרומגנטית. קרינה היא תהליך של הפרשת חומרים מסוימים שנוצרת בגין תהליכים שונים שמתרחשים בסביבה. מכשירי חשמל מסוימים ידועים כפולטי קרינה רבה, והם טלפון אלחוטי וטלפון נייד, מכשיר מיקרוגל וכן כל מכשיר חשמלי באשר הוא. היות שכך חשוב מאוד ללמוד על הנושא, ולדעת כיצד מפחיתים את החשיפה לקרינה המדוברת, ואיך אפשר לשלב שימוש מועיל ונכון עם מוצרי חשמל שימושיים, וזאת תוך הפחתה של קרינה.

אנטנות ומפגעים סביבתיים

אמנם בבית נוכל כל אחד לדאוג להפחתת קרינה, אבל יש מפגעים סביבתיים שאינם תלויים בנו. מדובר על אנטנות של חברות תקשורת המותקנות על גגות בתים ועוד. במקרים רבים יהיה נכון לפנות אל חברה מקצועית שמציעה בדיקות סביבתיות נגד קרינה. וזאת כדי לזהות את רמת הקרינה במקום, ואת חומרת הסיכון שהדבר גורם לשוהים בסביבה. במידה ועולה מהבדיקות כי אכן מדובר על קרינה בדרגת חומרה שעלולה לגרום לסיכונים, הדבר יועבר לטיפול אצל הגורמים הרלוונטיים. אבל שלב האיתור והקביעה הינו שלב חשוב מאוד, והוא זה שיכריע באשר לפעולות שיבוצעו או לא יבוצעו בגין העניין.

להפקיד את הבדיקה בידיה האמונות של חברה מקצועית

כדי לבחון את רמת הקרינה שקיימת במבנה או באזור מסוים, יהיה נכון לפנות אל חברה מקצועית שמציעה שירותים בענף של בדיקות סביבתיות נגד קרינה. חברה כזו מחזיקה ברשותה מכשירים ייעודיים לצד ידע רב, והיא תציג מסקנות מדויקות ככל האפשר.