אם אתם סבורים שנגרם לכם נזק משום טיפול רשלני תוכלו להגיש תביעת רשלנות רפואית וזאת במטרה לתבוע את שמגיע לכם בכל הקשור אל פיצוי כספי.

חשוב לדעת – תביעת רשלנות רפואית

  • התיישנות – 7 שנים מהיום בו ניתן אותו טיפול רפואי שהוביל לנזק.
  • קהל יעד – כל מי שנגרם לו נזק כתוצאה מטיפול רפואי או רשלנות כלשהי של מטפל, אם אתם הורים לילדים קטינים ואם אתם תלויים במנוח שנפטר, דבר שהוביל אתכם לנזקים כלכליים.
  • תביעה – ניתן לתבוע כל אדם שטיפל באותו אדם שנפגע, אם מדובר על אחות, מנתח, רופא, רוקח, פיזיותרפיסט וכו'. ניתן לתבוע גם את המוסד בו הוא עובד ובו עברתם טיפול, שכן המוסד הוא האחראי על המעשים של אותו איש רפואה. ניתן לתבוע ישירות את בית החולים. ראו לדוגמה דחיית תביעת אלצהיימר!

הכנה מקדימה – התייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית

טרם ההחלטה להגיש תביעת רשלנות רפואית חשוב לשכור את שירותיו של עו"ד רשלנות רפואית וזאת על מנת שזה יבחן את המקרה שלכם ויאמר לכם את חוות דעתו המשפטית. דבר ראשון הוא יאמר לכם האם לדעתו יש אכן מקרה לתביעה ולאחר מכן כיצד יהיה חכם להתנהל, הוא יפעל לקבלת כל התיעוד הרפואי על המצב שלכם ויבצע הערכה ברורה.

הגשת תביעת רשלנות רפואית – השלבים השונים

  • איסוף מסמכים – יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים אשר ישמשו להוכחה וכראייה לרשלנות הרפואית. (תיק רפואי, צילומים, גיליון אשפוז וכו').
  • חוות דעת – יש לפנות אל רופא מומחה בתחום אותה רשלנות אותה תובעים וזאת על מנת שזה יספק למגיש התביעה חוות דעת רפואית מקצועית. המטרה של חוות הדעת היא ביסוס הטענה לקיומה של רשלנות רפואית והוכחה בדבר הנזק שנגרם לאדם התובע.
  • הגשת תביעה – מגישים את התביעה לבית המשפט וזאת בהתאם לסכום התביעה המבוקש. תביעה עד 2.5 מיליון ₪ לבית המשפט השלום וסכום גדול מזה לבית המשפט המחוזי. 

> קראו גם על עורך דין נזקי רכוש!