באופן טבעי לאחר ההריונות והלידות גודלו של הנרתיק מתרחב. לאחר הלידות הרחם מתכווץ וכך גם הנרתיק, אך אף על פי כן הוא לא חוזר לגודלו שהיה לפני הלידה הראשונה. 

הבעיות שנוצרות עקב נרתיק מורחב 

עקב נרתיק מורחב נוצרים שינויים בעת קיום יחסי המין. הרבה יותר קשה ליצור את החיכוך הנדרש לגבר כדי להגיע לסיפוק מיני וכך גם הרבה פחות נעים לאישה. בנוסף לכך עקב גודלו של הנרתיק מצטבר בו אוויר ובעת קיום יחסי המין נוצר וואקום ולכן נשמעים מדי פעם קולות מאד לא נעימים.

כאשר מדובר בבני זוג קבועים הם מתרגלים למצבים הללו, אף על פי שהם אינם נוחים. אך כשמדובר בבני זוג מזדמנים או בזוגיות שהיא אינה קבועה, המצבים הללו מביכים ויוצרים ריחוק בין בני הזוג ולא אחת גם הימנעות מהגעה למצבים אינטימיים.

ניתוח להצרת נרתיק 

נשים רבות אינן מודעות לכך שקיים ניתוח להצרת הנרתיק שהוא אינו מסובך ובו אפשר לבצע הצרה של הנרתיק. במהלך הניתוח הרופא המנתח מרים את השרירים ובעזרתם הוא מרים את הנרתיק וגם מחזק אותו. אורכו של הניתוח בדרך כלל הוא כחצי שעה ומבצעים אותו בהרדמה אפידורלית מלאה.

ברוב המקרים ההחלמה מניתוח זה היא קלה. לעיתים בימים הראשונים יש כאבים עקב ניתוח להצרת הנרתיק ולכן האישה נוטלת כדורים לשיכוך הכאבים, אך הדבר חולף תוך כמה ימים. לאחר ימים בודדים של מנוחה האישה תוכל לחזור לעבודה ולשגרה. 

בנושא קיום יחסי מין ההמלצה היא להימנע מכך במשך שישה שבועות כדי לתת למקום הפנימי להירפא באופן מלא, כדי לא ליצור חלילה פתיחה של התפרים שבוצעו בניתוח להצרת הנרתיק.

מידע נוסף באתר לימדיק