פצעי אקנה הם מהפצעים הנפוצים ביותר שאנחנו יכולים להתמודד איתם. מדובר על פצעים שמופיעים על הפנים שלנו החל מגיל ההתבגרות והם יכולים להופיע גם בשלבים נוספים במהלך החיים. 

> הכירו קוסמטיקאית רפואית בראשון לציון

פצעי אקנה הם למעשה מוגלה אשר מצטברת בנקודות מסוימות בפנים. בין היתר הפצעים נוצרים כתוצאה משינויים הורמונאליים וכתוצאה מקילופים שונים בעור. יש לציין, ישנם פצעים שהם בעלי מבנה דלקתי וישנם פצעים שאינם כאלה. חלקם מפרישים מוגלה בעוד אחרים סגורים ועל כן, הם לא בהכרח יפרישו אותה. עם זאת, בכל מקרה עלינו לטפל בהם על מנת שנוכל ליהנות מעור חלק ובריא, וכן להגן על עצמנו מפני זיהומים ומחלות אפשריות, שונות. 

פצעי אקנה, כאמור, יכולים להופיע בתקופות שונות בחיים. בדרך כלל הם מופיעים בגיל ההתבגרות, אך נשים רבות מתמודדות איתן גם בתקופת המחזור החודשי וכן בתקופת ההיריון והלידה. בכל מקרה, זה נפוץ הרבה יותר בקרב צעירים וצעירות מאשר בקרב מבוגרים. 

כיצד מתמודדים עם אקנה

על מנת להתמודד פצעים מסוג זה, יש לעבור טיפול פנים לאקנה. הטיפול מתבצע על ידי גורמי מקצוע, קוסמטיקאיות שמתמחות בכך ובמקרים מסוימים גם בקרב רופאי עור שיש להם ניסיון וידע בתחום. חשוב להדגיש כאן, תהליך הטיפול הוא מקיף, מחייב אבחון של הבעיה ומציאת דרכים בריאות ונכונות להתמודד עם מקור הבעיה. 

בין היתר, זה יכול להתבצע באמצעות משחות וקרמים, וכן זה יכול להתבצע באמצעות טיפולי פילינג למיניהם. מן הסתם, כל טיפול שיתבצע, חייב לקחת בחשבון את ההשפעה שלו לא רק על הפצעים אלא בכלל, על הפנים, על מבנה העור ועל הסימנים שעלולים להישאר בסיום התהליך. התהליך יתבצע באופן מבוקר, על מנת לא לגרום נזק משמעותי יותר.