אנשים רבים מאמינים כי להיות מורה זו שליחות. אין ספק כי יש אמת באמרה זו, כיוון שמורים הם אלו האחראים לחינוכו של הדור הבא. כך שהם למעשה מהווים מודל לחיקוי עבורם, ולכן נדרשים להעביר את התכנים והערכים החשובים ביותר שיעזרו לתלמידים ב"עולם האמיתי" שמחכה להם לאחר מסגרת בית הספר.

כיוון שהתלמידים נמצאים במסגרת החינוכית חלק נכבד ממהלך היום, המורים הם אלו האחראים גם על שלומם וביטחונם של התלמידים. משום כך כל מורה ועובד הוראה מוכרח לעבור קורס עזרה ראשונה, שיעניק לו את הידע והכלים למתן סיוע ראשוני במקרה חירום ומצבי טראומה אליהם תלמידים עשויים להיקלע.

החשיבות של קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה

קורס עזרה ראשונה למורים נועד בראש ובראשונה להעניק את הביטחון וההגנה להם התלמידים זקוקים, ובעזרת קורס ייעודי כמו זה כל מורה ואיש חינוך יידע כיצד לטפל בתלמיד הנקלע למצב חירום, ואף יוכל להציל חיים במקרים מסכני חיים.

באופן טבעי ילדים הם שובבים, ומפאת גילם הם גם חסרי מודעות לסכנות רבות הנמצאות סביבם בין כתלי בית הספר. כך במקרים בהם תלמידים מבצעים מעשי קונדס כמו טיפוס למקם גבוה ונפילה ממנו, חבלה ושבר כתוצאה מריצה מהירה במסדרונות בית הספר או אפילו פציעה במהלך תאונת ספורט שהתרחשה בשיעור התעמלות – קורס עזרה ראשונה יאפשר לעובדי ההוראה להעניק סיוע ראשוני וטיפול רפואי לתלמידים שנפצעו, עד להגעת כוחות ההצלה למקום.

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה למורים?

כאמור, קורס עזרה ראשונה לעובדי חינוך והוראה מעניק ידע מקיף בנוגע למתן סיוע רפואי ראשוני, ולכן הוא כולל בין השאר נושאי מבוא של עזרה רפואית ראשונה, אנטומיית הגוף וגם מיעד כללי על מערכות הגוף החיוניות. נוסף לכך, קורס ו/או רענון עזרה ראשונה יעניקו כלים מעשיים אותם המורים יוכלו לבצע במצבי אמת כמו מתן החייאה, חבישה נכונה ועוד פעולות טראומה חשובות.