קיץ 2019 הגיע לקיצו, ואנחנו עומדים ממש בפתחה של עונת החורף, וזה זמן מצוין להתחיל להיערך לקראת הקיץ הבא ולהיכנס לכושר. בחודשי החורף כמות האימונים הממוצעת פוחתת, והישראלים נוטים להקדיש יותר זמן לאכילה מאשר לאימונים – וזה בהחלט לא מפתיע כשהגשם מתדפק על החלון, ואימון לא נראה כל כך מפתה. אבל איך בכל זאת ניתן להיכנס לכושר לפני הקיץ הקרוב? הנה כמה טיפים חשובים.

הצטיידות נבונה

גם אם אתם נוהגים להתאמן לעיתים קרובות, עדיין חשוב להצטייד לקראת אימוני החורף באופן נכון. ובכן, רכשו נעלי ספורט מקצועיות, ובחרו בגדי ספורט ארוכים ונוחים. שימו לב, שגם אם חם לכם במהלך האימון (הכוונה לאימונים שמתקיימים באוויר הפתוח), עדיין יש צורך להתלבש היטב, על מנת שלא תחלו.

ידוע שרבים נמנעים לצאת מהבית בימי החורף הקרים, ולכן מומלץ לרכוש ציוד ספורט ביתי, על מנת שתוכלו לבצע תרגילי ספורט בבית, ואפילו מול הטלוויזיה. משקולות יד, מזרן אימונים וכמה גופיות בהחלט יעשו את העבודה.

היכן מתאמנים בחורף?

נכון, זה לא נעים להתאמן בקור ובגשם, ולכן ציינו מעלה את האופציה של אימונים ביתיים. תוכלו לרכוש את הציוד הרלוונטי, להוריד אפליקציית אימונים או לחפש סרטונים ביוטיוב, ולתכנן לעצמכם תכנית אימונים אישית.

מי שהמוטיבציה שלו אינו גבוהה, וזקוק להדרכה כדי להתאמן יוכל לבחור באחת האפשרויות הבאות:

מנוי לחדר כושר

חדרי הכושר הם מפלט מצוין מהגשם, ולו כי ניתן לבצע אימוני ריצה והליכה על הליכונים ייעודיים, כמו גם להשתתף באימוני כוח שונים.

שיעורי סטודיו

יש לא מעט שיעורי סטודיו ברחבי הארץ, בין אם הם חלק ממערך השיעורים של חדר הכושר, ובין אם מדובר בסטודיו פרטי. נסו לחפש שיעורים שמעניינים אתכם, החל מזומבה, סלסה, TRX, קרוספיט ועוד.

קבוצות ריצה

קבוצות הריצה הפכו למאוד פופולאריות בשנתיים האחרונות. לרוב מדובר בקבוצה שיוצאת לריצות בשעות הבוקר המוקדמות, ולכן זה לא מתאים לכולם. בררו אם קיימת בעירכם קבוצת ריצה בהרכה של מאמן מקצועי, ונסו להבין אם ניתן להשתתף בשיעור ניסיון, ולו כדי לדעת אם מדובר בקונספט שמתאים לכם. אגב, ישנן לא מעט קבוצות ריצה גם במקום העבודה – שווה לבדוק זאת.

יש מגוון רחב של אפשרויות לשמור על כושר במהלך החורף, מה שיאפשר לכם להכין את גופכם לקיץ. בחרו באופציה האידיאלית ביותר בעבורכם, וקדימה – זה הזמן להתאמן!