דבר נפוץ שנכנס בשנים האחרונות לאימוני הכוח, פילאטיס ואף לשיקום הינן גומיות הכושר או גומיות ההתנגדות. גומיות אלו מונחות על הרגליים או מוחזקות בידיים בזמן אימון ונותנות התנגדות שמעודדת אותנו להפעיל כוח רב יותר ובכך להוציא יותר אנרגיה באימון ולחטב את הגוף. הגומיות מגיעות במספר צבעים המסמלים רמת התנגדות שונה מהנמוכה ביותר לגבוהה ביותר. 

כושר לידיים או כושר לרגליים? תלוי מה תרצו לחזק ולחטב  

גומיות כושר לידיים נועדו לחזק את פלג הגוף העליון, את הזרועות ואת השכמות, שרירי החזה והכתפיים. ניתן לעשות הרבה תרגילים עם גומיות לידיים. לרוב הגומיה תהיה פתוחה ונמתח אותה תוך כדי החזקת הקצוות בין שתי ידינו. ניתן גם להשתמש ברצועה אותה נוכל לחבר למתקן בחוץ או בבית ולהחזיק את הרצועות בידינו ולמתוח אותן בדרך שנבחר בכדי לחזק את הגוף. 

פיטבנדר גומיות אימון לרגליים גם יכולות לעבוד על פלג הגוף העליון אך הדבר המשמעותי ביותר בהן הוא שהן יכולות לחטב את הישבן ואת הירכיים. הגומיה מגיעה בדרך כלל סגורה או שקושרים גומיה פתוחה ומניחים אותה בין הרגליים בכל אזור אותו תרצו לחטב. ניתן להניח אותה למטה קרוב לקרסוליים וניתן להעלות אותה מעלה עד הירכיים, תלוי בסוג התרגיל אותו תרצו לבצע ובנקודה ברגל אותה תרצו לחזק או לחטב. 

גומיות כושר – דרך נהדרת לחיטוב הגוף

גומיות כושר לידיים ולרגליים מתאימות לגברים ונשים כאחד ומעודדות חיטוב ועיצוב. מי שרוצה לחזק את הידיים והזרועות ישתמש יותר בגומיות לידיים ומי שרוצה לחטב את האגן ואת הירכיים יעבוד יותר עם גומיות לרגליים. כמובן שניתן לעבוד כל פעם על חלק אחר בגוף ולהשתמש בגומיות גם לידיים וגם לרגליים ואף ניתן לשלב בין השניים.

קראו מה זה עוגן לדלת ואיך הוא קשור לגומיות