לבחירת הנעליים יש השפעה ניכרת על הבריאות, ועל כן יש לבצע את רכישת הנעליים באופן מושכל ונכון. כיצד תעשו זאת? ריכזנו בעבורכם מספר טיפים חשובים בנושא.

מצד אחד נוחות, מצד שני אופנתיות

נשים רבות מבקשות להקנות לעצמן סטייל אופנתי ייחודי, ועם זאת לשמור על בריאותן ועל הנוחות. לכן זה לא מפתיע שרבות מעדיפות לרכוש דגמים שונים של נעלי בלרינה, מאשר נעליים בעלות עקבים גבוהים. נעלי הבלרינה הן לרוב שטוחות או בעלות עקב מינימלי, כך שהן עשויות להיות נוחות, ועם זאת – להעניק את הטאצ' האופנתי הרצוי. כמו כן, יש לא מעט נעליים שטוחות נהדרות, שיכולות להיות אידיאליות עבור לא מעט נשים וחובבות אופנה, דוגמת מוקסין.

כיצד תבחרו את הנעליים המתאימות ביותר בעבורכם?

ראשית, הקפידו לרכוש נעליים שאינן צרות מידי, ומתאימות למידת כפות הרגליים באופן המיטבי. הנעליים צריכות להחזיק את כפות הרגליים ולספק תמיכה מרבית. נעליים צרות או קטנות עשויות לגרום לפציעות, כאבים או עיוותים, וזה בהחלט מצב שרצוי להימנע ממנו. עוד נציין שיש לרכוש נעליים בעלות סוליות תומכות. אין צורך לרכוש סוליה עבה מידי, אבל היא בהחלט צריכה להיות מספיק טובה על מנת להעניק יציבה ותמיכה לכפות הרגליים. נוסף לכך, מוטב לבחור בנעליים גמישות, שיאפשרו לכם לנוע עמן בחופשיות ובנוחות.

דגש נוסף שיש לציין הוא בחירת נעליים בהתאם לסוג הפעילות, כשיש לא מעט נעליים שיתאימו לפעילויות ספורטיביות. כמו כן, אם אתם עומדים על הרגליים במשך שעות ארוכות – חשוב שתבחרו בנעליים שיעניקו לכם את מלוא התמיכה הנחוצה.

יש מחקרים בנושא?

אכן כן. באוניברסיטת הארווארד ערכו מחקר בנושא, והתוצאות מעניינות, משום שנדמה שדווקא נעליים שמאופיינות בסוליות מרופדות כמו גם בולמי זעזועים, עלולות להחליש את כפות הרגליים שלנו. חשוב לציין שהמחקר השווה בין ריצה בנעלי ספורט ייעודיות לבין ריצה ללא נעליים כלל. מדוע התוצאות מפתיעות? ובכן, בשל העובדה שרבים נוטים לרכוש נעליים מרופדות ובעלות בולמי זעזועים לטובת בריאותם, אך המאפיינים הללו מחלישים את השרירים בכפות הרגליים (רגליים יחפות יעבדו יותר ויתאמצו יותר), ופוגעים ביציבות.

 

רכישת נעליים צריכה להיעשות באופן מושכל, תוך שיש להקפיד לרכוש נעליים שמתאימות למידת כפות הרגליים וכמובן – מעניקות יציבה טובה לאורך היום.