אם גם לכם יצא לשמוע את המושג הליקובקטר פילורי ולא ממש הבנתם מה זה, אז אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהסביר לכם במה מדובר. הליקובקטר פילורי הוא בעצם חיידק ששוכן בתוך הקיבה של אנשים, או בתוך המעיים.

לחיידק הזה ששמו הליקובקטר פילורי יכולות להיות תופעות לא נעימות כלל המשפיעות על הקיבה ועל המעיים ובאופן כללי על התחושה והבריאות של מי שהנושא את החיידק הקרוי הליקובקטר פילורי בתוך גופו. זה יכול להיות למשל כאבי בטן ברמה כזו או אחרת. יש כאלה שהכאבים אצלם יהיו כואבים מאוד, ויש כאלה שיחושו את הכאב כחמור פחות. כמו במקרים שונים הקשורים בבריאות, אצל כל אחד זה יכול להתבטא מעט אחרת.

בנוסף, כמו במקרים של חיידקים אחרים התוקפים את גוף האדם, גם במקרה של החיידק הליקובקטר פילורי, הימצאותו יכולה לגרום לזיהומים. הזיהומים יכולים להיות בקיבה או במעיים וזיהומים אלו יכולים לגרום לדלקות ודימומים. לכן אסור לזלזל בהימצאותו של הליקובקטר פילורי ולטפל בו בהקדם וברגע שהוא מתגלה.

איך מאבחנים הליקובקטר פילורי

את ההבחנה להימצאותו של החיידק הליקובקטר פילורי יכול לעשות רופא בבדיקה שהיא לא מורכבת ולא פולשנית. הבדיקה נעשית באמצעות נשיפה ובכך בודקים סימנים להימצאותו של החיידק בתוך הקיבה או המעיים. ובמקרים מסוימים גם באמצעות בדיקת צואה להליקובקטר פילורי

אם החיידק הליקובקטר פילורי התגלה אצלכם לאחר שביצעתם בדיקה רפואית לגילויו של החיידק, אז ייתכן מאוד שגם בני המשפחה או אנשים קרובים שאת באים איתם במגע קבוע צריכים גם להיבדק והם יתבקשו להגיע לבדיקה ולברר אם גם אצלם קיים החיידק וזאת משום שהליקובקטר פילורי הוא חיידק שיכול לעבור מאדם לאדם ולהיות מדבק.

לכן במקרה שאתם חשים כאבי בטן באופן חוזר, עליכם לפנות לבדיקה ולברר אם אתם סובלים מהליקובקטר פילורי או משהו אחר שגורם לכם לכאבים.

>למידע נוסף ודרכי טיפול בקרו בפורטל המידע הלקופדיה