פריצת דיסק היא הפרעה בעמוד השדרה, והיא מגיבה בדרך כלל לטיפול שמרני כמו פעילות גופנית עדינה או תרופות ללא מרשם נגד כאבים. אך חלק מתסמיני הדיסק הקרוע, מצדיקים נסיעה לרופא בכדי למנוע סיבוכים עצביים חמורים, העלולים להיות קבועים.

 

טיפול בפריצת דיסק

לפריצת דיסק, יש קשת רחבה של בעיות אך לעיתים, פריצת דיסק אינה גורמת לתסמינים מיוחדים; בפעמים מסוימות, הכאב מקרין ומחליש. למרבה המזל, רוב פריצות הדיסק אינן דורשות ניתוח עמוד שדרה ומגיבות היטב לטיפולים שאינם  כירורגיים.

עם זאת, כמה תסמינים של פריצת גבולות מעידים על סיבוכים שעלולים להיות חמורים המצדיקים טיפול רפואי דחוף. אם אתם נתקלים באחת מתופעות פריצת הדיסק הקשות הללו, פנו מיד לרופא שלכם.

 

תסמינים

אובדן שליטה במעי או בשלפוחית ​​השתן, אובדן תחושה בגפיים התחתונות – תסמינים אלה, העלולים להיגרם על ידי פריצת דיסק מותני (גב תחתון), עשויים להיות קשורים לתסמונת cauda equina. תסמונת Cauda equina היא הפרעה נדירה אך חמורה בעמוד השדרה הדורשת טיפול רפואי מיידי.

 

אובדן שיווי משקל, מוטוריקה וחולשת שרירים

תסמינים אלה מאותתים על דחיסת עצב עמוד השדרה. במקרים הקשים ביותר, פריצת הדיסק יכולה לדחוס את חוט השדרה עצמו – זה מכונה מיאלופתיה. זה נגרם לרוב על ידי פריצות דיסק בעמוד השדרה הצווארי.

בנוסף לתסמינים אלה, עליכם  לפנות לרופא מומחה אם הסימפטומים שלכם לא מגיבים – או מחמירים – תוך כמה שבועות של טיפול בפריצת דיסק. כך או כך, זוהי בעיה נפוצה אצל רבים ולה טיפולים שונים ומגוונים אשר יכולים להקל על הכאב.

טיפול אוריקולרי לפריצת דיסק, הינו הטיפול הטוב ביותר והמהיר ביותר לפריצת דיסק בגב ופריצת דיסק צווארית, שכדאי לכך לעשות.

 

למידע נוסף הכנסו עכשיו לאתר שלנו – Kmedic.