חיסונים לכלבים הם חיוניים מאוד ועשויים לסייע לכם לשמור על בריאותם. חיסון המשושה הוא אחד מהחיסונים החשובים ביותר, ולכן חשוב מאוד להכיר את החיסון ואת תופעות הלוואי שלו. חיסון משושה לכלב הוא בעצם חיסון אשר מיועד להילחם בלא פחות מ-6 מחלות נפוצות מאוד אצל כלבים בעיקר. נדגיש רק כי מבחינת תופעות הלוואי וגם מבחינת העלויות של החיסון, אין לכם מה לדאוג – העלויות לא יקרות בכלל, ותופעות הלוואי עליהן נרחיב בהמשך כמעט ולא קיימות.

מהן תופעות הלוואי של חיסון משושה?

נדגיש כי חיסון משושה לרוב אינו כולל בתוכו תופעות לוואי אשר מגיעות ביחד איתו, ולרוב הכלבים מגיבים אליו בצורה חיובית ולא מפתחים סממנים שונים של תופעות לוואי. אך חשוב מאוד להבין אילו תופעות לוואי עלולות להופיע, גם אם מדובר על תופעות לוואי נדירות יחסית.

תופעות הלוואי שעלולות להופיע מיד לאחר חיסון משושה זה תופעות לוואי של עייפות, ישנוניות, חוסר תיאבון – לכן חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק על מנת לאבחן שינויים בהתנהגות של הכלב. אם אתם מבחינים באחת מאותן תופעות הלוואי הללו, עליכם לשים לב האם הן נמשכות מעל מ-24 שעות.

מרבית תופעות הלוואי תחלופנה לאחר 24 שעות, אך אם היא נמשכת עליכם לגשת בשנית לוטרינר על מנת שיבדוק האם מדובר בתופעת לוואי רצינית יותר. כמובן שאתם מכירים את הכלב שלכם הכי טוב, ולכן אם אתם מבחינים בשינויים דרסטיים בהתנהגות שלו מיד לאחר החיסון – עליכם ליידע על כך את הוטרינר.

בסופו של יום ברגע שתספקו לכלב שלכם את החיסונים המיועדים לו, תוכלו לדעת שאתם עושים את מירב המאמצים על מנת לשמור על בריאותו, ממש כפי שמומלץ לבצע סירוס כלבים. גם אם מופיעות תופעות לוואי לאחר חיסון משושה הן נעלמות בתוך זמן קצר, והכלב שלכם יחזור לתפקוד מלא מיד לאחר ביצוע החיסון. כך שהחיסון עצמו לא מסכן את הכלב שלכם, להפך הוא רק יסייע לכם לשמור על בריאותו. אז כל מה שאתם צריכים לעשות זה להישאר במעקב מתי החיסון הבא של הכלב שלכם.