"בריאות מעל הכל" – כולנו מכירים את המשפט הזה ורובינו משתדלים תמיד לחיות על פיו. לרוב אנו בוחרים לאכול אוכל בריא יותר ולוותר על סוכר ופחמימות ריקות, לעסוק בפעילות גופנית על בסיס קבוע או להפסיק עם הרגלים רעים כמו שתיית אלכוהול או עישון. אך כמה מאיתנו מודעים לעובדה כי השינה שלנו משפיעה רבות על הבריאות שלנו? ובכן, לא רבים מאיתנו. חלק גדול מאיכות השינה קשור למזרן עליו אנחנו ישנים והנה כמה סיבות מדוע חשוב מאד שתבחרו מזרן איכותי לישון עליו בכל לילה אם עדיין אין לכם אחד כזה.

בריאות העור

כן, עוד לפני שנדבר על הדברים הברורים יותר מאליהם כמו חשיבות האיכות האורטופדית של מזרן, חשוב לדבר על כמה מזרן יכול לשמור על העור שלנו. מזרני ספוג פשוטים למשל, עלולים להזיק לעור ולגרום לאלרגיות וגירויים שונים. לעומת זאת, מזרנים מחומרים איכותיים (לטקס למשל) כמו אלו המייצרת חברת המזרנים גטה, שומרים על בריאותכם ומעניקים לכם שינת לילה ערבה ונעימה הרבה יותר.

שמירה על הגב

האם ידעתם שחמישים אחוזים מבעיות הגב הנפוצות כמו פריצת דיסק ובלט אצל בני ארבעים ומעלה, מקורן בשינה על מזרנים לא איכותיים? אנו מבלים כעשר שעות בממוצע ביממה בשכיבה במיטה וכשהמזרן לא מספק תמיכה אורטופדית ראויה, זה בהחלט עלול להסב נזק ולגרום לבעיות גב לא נעימות.

בריאות הנפש

לאיכות השינה שלכם יש קשר למצבכם הנפשי. דיכאון, חרדה, מתחים והפרעות נפשיות – כל אלו קשורים באופן ישיר לשינה לא טובה. בינינו, כל אחד כמעט סובל מחרדות ומתחים בחיי היומיום ושינה על מזרן איכותי בהחלט עשויה לשפר את המצב במידה משמעותית.

שורה תחתונה

הדבר שהכי חשוב לזכור הוא כי מספיק לרכוש מזרן איכותי אחת לכמה שנים ואתם מסודרים. הקפדה על שינה טובה יכולה לתרום לבריאות הפיזית והנפשית שלכם גם יחד וזה דבר מה שאין לזלזל בו כלל וכלל.

אם אתם ישנים כיום על מזרן לא איכותי העשוי מחומרים זולים ולא מספק תמיכה אורטופדית ראויה, ההמלצה החמה שלנו היא לרכוש מזרן איכותי בהקדם.