חולי סרטן מתמודדים כידוע לכולנו עם מחלה מורכבת שהתוצאות שלה הרות אסון. והטיפולים הקונבנציונאליים לא תמיד מצליחים להביא עמם מזור ומרפא למחלה. מה גם שהטיפולים כרוכים לרוב בתופעות לוואי מטרידות וגם ירידה כללית במצב הגופני של החולה. המציאות הזו מביאה לכך שהמדע עוסק בחקר המחלה ובמציאות תרופות חדשניות עבור ריפוי המחלה ומיגור הגידולים הסרטניים מגפם של החולים. אך חשוב לדעת שגם לרפואה הטבעית – אלטרנטיבית יש מה להציע לחולי סרטן.

האדם השלם

הכירו את הגישה ההוליסטית. גישה זו רואה את האדם במבט כולל – גוף ונפש שצועדים שלובי זרוע ומשפיעים זה על זה בכל תחומי החיים. ברפואה הקונבנציונאלית קיימת הפרדה בין תופעות גופניות לבין מצבו הנפשי והרגשי של המטופל. מה שעלול לפגוע באיכות הטיפול וכמובן בתוצאות. כי כל עוד הנפש משפיעה על הגוף, אי אפשר להתעלם ממנה ולטפל בגוף כיחידה עצמאית ונפרדת. ואילו הראייה ההוליסטית נועדה לבחון את התמונה במלואה, להציג את האדם על רבדיו השונים ולהביא את הפתרון לבעיה שצצה מתוך הבנה בדבר הגורם שהביא את התוצאה הפיסית.

טיפול בחולי סרטן

הגישה ההוליסטית עשויה להיות יעילה גם עבור חולי סרטן, כפי שתוכלו לקרוא בקישור זה. אמנם יש לתת את הדעת כי החלטות באשר לטיפול בחולי סרטן חייבות להתקבל ביישוב הדעת ובהתאם לנחיות מקצועיות. שכן לעיתים הזנחת המצב ואי ציות לרופאים המטפלים עלול להחריף את המחלה בצורה מהירה ולהביא להתדרדרות משמעותית. כמו כן כאשר בוחרים מטפל הוליסטי יש לברר היטב ולבדוק האם הוא רכש ניסיון בתחום הטיפול בחולי סרטן? האם הגישה שלו מוכחת? האם יש לו באמת יכולת להועיל?

אחריות של מטפל

כמו כן יש לוודא את מידת האחריות של המטפל. מטפל אחראי לא לוקח על עצמו טיפולים מורכבים שהוא לא בטוח במידת היעילות שלהם. הוא לא ממליץ על פעולות שאין לו וודאות באשר ליעילות שלהם. אם איתרתם מטפל מקצועי ואחראי שאפשר לסמוך עליו תוכלו לשמוע את דבריו ולבצע את הטיפול ההוליסטי בהצלחה. כמו כן המטפל צריך להציג נתונים מדויקים בדבר הצלחת הטיפול והסיכונים הקיימים.