מצב סיעודי הוא בהחלט לא עניין נעים, אשר בו אדם נמצא בסיטואציה לא פשוטה מבחינה בריאותית והן מן הבחינה שבה הוא תובע את חברת הביטוח וממתין עד אשר תתקבל התשובה בעניין שלו ויועבר הכסף של הפיצויים לצד הכסף של הגמלה החודשית. עבור אנשים אשר נמצאים במצב סיעודי זה חשוב להבין עד כמה קריטי המעבר של הכסף הזה אל החשבון בנק, מכיוון שבמצב כזה הם זקוקים לסיוע ולעזרה שמגיעים בתשלום ולא בצורה אחרת לצער כל הנוגעים בדבר. רבים לא ממש מכירים את התהליך של תביעת סיעוד, או את הביטוח שאצלם קיים, וכאן כדאי להעמיק את הידע בנושא של תביעה חוק סיעוד כדי לדעת את השלבים הבירוקרטיים עד לקבלת המבוקש.

עוברים תקופה של אכשרה

זה חשוב מאוד להבין כי יש שני מושגים אשר נמצאים בכל פוליסת ביטוח ולברר את הפרטים הללו די חשוב טרם החתימה וההצטרפות לפוליסה שמציעה עבור ביטוח סיעודי אצל כל חברה וחברה בארץ. למה צריכים תקופת אכשרה? כאשר מבוטח חדש מצטרף לביטוח אצל חברת ביטוח זו הדרך שלה למעשה לאמת את המצב שלו ולאפשר בדיקה מעמיקה של בריאות בזמן נתון עד אשר חולפת לה התקופה הזו אשר נעה לה בין שלושים לתשעים יום ולעיתים לתקופה ארוכה מכך. הכלי הזה הוא לזכות חברת הביטוח ואיתו מסננים מבוטחים שכבר מגיעים עם מצב בריאותי "בעייתי" מבחינתה.

תקופת המתנה לזכאות הגמלה החודשית

ולעניין ההמתנה עד שאר מקבלים את התגמול החודשי עבור מבוטח שנמצא במצב שהפך להיות סיעודי, כאן זה ראוי לציין כי בכל חברה ישנה תקופה של המתנה, כשאר היא בין חודש אחד לפי שלושה מכך. זהו סעיף שמאוד חשוב לברר לגביו מכיוון שתקופה ללא הגמלה היא תקופה של הסתגלות כספית לא פשוטה, ואם חברת הביטוח אפילו דורשת תקופה של חצי שנה המתנה, זה יכול להיות אף קריטי למצב של מבוטח והופך אותו לאדם שמחפש אחר מקור כסף נוס עד אשר תוכל להיכנס הגמלה המאוד חשובה לאדם שאין לו כל מקור אחר של הכנסה לצד הוצאה כספית גבוהה לאור המצב הבריאותי המסובך. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום כמו עורך דין ביטוח סיעודי.