עם העלייה במודעות לאורח חיים בריא, אנו רואים יותר ויותר אנשים שעוסקים בספורט, כשרבים מהם הופכים את האימונים הללו לחלק בלתי נפרד מהשגרה שלהם. לכן זה לא מפתיע שבשנים האחרונות הפכו אבקות החלבון למצרך נדרש בקרב מרבית הספורטאים, כשלזירה הצטרפו עוד מגוון חברות חדשות שמייצרות אבקות חלבון מסוגים שונים, ובעלות הרכבים שונים. כיום, יש לא מעט פורמולות ייחודיות, והבחירה הפכה למאתגרת במיוחד. אז איך יודעים איזה מוצר לבחור? ריכזנו לכם מספר טיפים חשובים בנושא. שנתחיל?

אבקות חלבון מגוונות

הצורך באבקות חלבון הוא חיובי עבור ספורטאים, ובייחוד עבור מפתחי גוף ומתאמנים. בשל העובדה שקיימים סוגים רבים ומגוונים של אבקות חלבון, חשוב להבין מהם הפרמטרים העיקריים לבחירה, ואיזו אבקה תתאים לכם באופן המיטבי. ניתן לבחור מתוך סוגי אבקת חלבון את הסוג האידיאלי ביותר בעבורכם.

מהם הפרמטרים העיקריים?

ובכן, הפרמטר הראשון הוא כמות החלבון שקיימת בתוך האבקה, ולו כי ספורטאים זקוקים לכמות חלבון מסוימת בהתאם לאימונים שהם מבצעים, כמות האימונים והעצימות שלהם, ובהתאם למשקל גופם. זה אינדיבידואלי. ראשית, בררו מהם סוגי החלבון שקיימים בתוך האבקה – האם מדובר בחלבון מי גבינה? האם זה חלבון ביצה? יש לזה משמעות. ולאחר מכן, בררו מהי כמות החלבון שקיימת בתוך המוצר.

נוסף לכך, יש להבין מהי כמות הפחמימה שהמוצר עצמו מכיל, על מנת שתוכלו להתאים לעצמכם את כמות הפחמימה שתרצו לצרוך, כשחשוב לשלב זאת בתוך התפריט התזונתי ולוודא שאתם צורכים פחמימות בכמויות הנדרשות לכם. יתר על כן, יש לבחון את רשימת הרכיבים של האבקה, משום שישנן אבקות שמכילות חומצות אמינו, תוספי תזונה שונים וכו'.

פה נעצור לציין שכדאי להקפיד ולבחור במוצר שאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי, כשרצוי להעדיף אבקה ללא צבעי מאכל, וכזו שמגיעה בתוך אריזה שומרת טריות. יתרה מזאת, אם אתם שומרים כשרות, כדאי לבחור באבקה בעלת ההכשר הרצוי.

שנסכם?

אין ספק ששוק אבקות החלבון גדל בשנים האחרונות, וכיום יש מגוון רחב של אבקות מכל הסוגים והמינים. נסו להבין מהי אבקת החלבון האידיאלית ביותר בעבורכם, זו שמכילה את כמות החלבון הרצויה ואת כמות הפחמימות המתאימה לכם.