הרבה אנשים מתמודדים עם הפרעות נפשיות, לא כולם מודעים לכך. אבחון נכון מאפשר טיפול בהפרעה ושיפור נרחב באיכות החיים. ריכזנו מידע חשוב בנושא.

הפרעות נפש זו לא מילה גסה

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים על אנשים שמתמודדים עם הפרעות נפשיות מסוגים שונים, אנחנו נרתעים מהם. הרבה פעמים הפרעות נפשיות מתמודדות עם תדמית שלילית ומשמשות כמילות גנאי. במכון חיבורים עוזרים לאנשים שיש להם הפרעות נפשיות בדמות חרדות, ובין היתר הם עוזרים להם גם להכיר בכך שלא מדובר בדבר שלילי, לא מדובר במשהו שצריך להתכחש לו.

לפני שנסביר מהן הפרעות נפשיות ומה זה חרדות, צריך להדגיש, אנשים שמתמודדים עם הפרעות כאלה ואחרות, לא בהכרח חושפים זאת, ולא תמיד אפשר לראות את זה עליהם. הם יכולים לנהל אורך חיים רגיל לגמרי. עם טיפול נכון ובעזרת תרופות, הם יכולים לתפקד כמו כל אחד, העניין הוא, שהם צריכים להיות מודעים לכך שיש להם הפרעה ועליהם להתמודד איתה.

מהן הפרעות נפשיות?

בעבר היה נהוג לחשוב שהפרעות נפשיות מגדירות אנשים כמשוגעים, חולים. עם הזמן התברר שאפשר שבן אדם יהיה עם הפרעה נפשית והוא לא יהיה משוגע ויוכל לנהל חיים שגרתיים לגמרי. תלוי ברמת ההפרעה. הפרעות נפשיות הן מצב בו מתמודדים עם יציאה מהאיזון הנפשי בסיטואציות שונות. זה יכול להיות באופן קבוע וזה יכול להיות במצבים מסוימים, למשל מצבי לחץ, מתח ועוד. זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, בין אם זה דרך דיכאון, חרדות, התמכרויות וכדומה.

כאמור, אם משתמשים בתרופות, טיפול ויודעים כיצד לאבחן את ההפרעה ולאתר את הנקודות בהן חשים יציאה מהאיזון, אז אפשר להשתלט על זה, גם אם לא באופן קבוע עדיין אפשר לחיות לצד זה.

מה זו חרדה?

חרדות זה מצב נפשי בו אנחנו חשים פחד ממשהו, מצב בו אנחנו חשים ניתוק, חוסר יכולת לפעול, שיתוק. זה יכול לבוא כתוצאה מסיטואציה נקודתית וזה יכול לבוא באופן תדיר במצבים מסוימים. לא מעט אנשים מתמודדים עם התקפי חרדה ואלה מטופלים במכון חיבורים באמצעות שיחות וטיפולים אחרים.