אין כל צל של ספק כי כל אישה מתמודדת עם תקופת ההיריון שהיא עוברת בצורה אחרת, כך שלכל אחת יש את האתגרים הייחודים שלה, בהתאם לצרכים הייחודים שלה וליכולות שלה להתמודד עם המצב.

יחד עם זאת, יש תסמינים נפוצים של תקופת ההיריון אשר קרוב לוודאי שכמעט כל אישה בהיריון תיאלץ להתמודד איתם בשלב כזה או אחר של ההיריון שלה – ואחד מאותם תסמינים נפוצים הוא בחילות בוקר בהיריון.

במסגרת מאמר זה נספר לכן על מספר דרכים פשוטות ויעילות שאם תחליטו ליישם אותן, אתם תעשו לעצמכן חיים הרבה יותר קלים ותוכלו ליהנות מתקופת היריון הרבה יותר קלה ונעימה.

איך להתמודד עם בחילות בוקר בהיריון – מספר טיפים שימושיים

  • תאכלו ארוחות קטנות לאורך היום – אם אתן רוצות להפחית את התדירות של בחילות בוקר, חשוב שבמקום לאכול ארוחת בוקר גדולה, שתתחילו את היום עם נשנושים קלים ולאט לאט תגדילו את המנות שאתן אוכלות לאורך כל שעות היום. בדרך זו תוכלי לשמור על איזון בין מצב שבו את גוועת ברעב למצב שבו את מנופחת מרוב אוכל.
  • תימנעי ממאכלים חריפים – ככל שתקפידי על צריכת מזונות פשוטים יותר מבחינת התבלינים, ככה יהיה לך הרבה יותר קל לעכל אותן וכתוצאה מכך גם לשמור אותן בבטן שלך. לכן מוטב שתעדיפי מאכלים פשוטים ודלים בתבלינים, לפחות בתחילת היממה, על מנת לצמצם את תדירות הבחילות שתחווי.

תאכלי מאכלים חמוצים – מסתבר שיש סיבה הגיונית מאחורי הדחף הבלתי נשלט של נשים בהיריון לאכול מלפפונים חמוצים. הסיבה לכך היא שטעם חמוץ מסייע להתמודדות עם בחילות בצורה הרבה יותר נעימה ויעילה, לכן מומלץ בחום שתנשנשי חמוצים לאורך כל שעות היממה. למידע נוסף בנושא בחילות והקאות בהריון