מיומנות חברתית הינה מצרך יקר וחשוב מאוד לכל אחד. כל אדם ששוהה בחברה נדרש לפתח את המיומנויות הללו, לרכוש כלים ולנהל מערכות יחסים תקינות ובריאות מול החברה. אם כי למרבה הצער אנו מגלים לא פעם שילדים מתמודדים עם חוסר במיומנות החברתית. לפעמים הדבר נובע מאי הבנת קודים חברתיים, לפעמים ממופנמות, ולעיתים מאגוצנטריות או כל תכונה אחרת. כאשר הורה מגלה כי הילד שלו אינו מנהל נכון את הקשרים החברתיים שלו, הוא יכול להושיט לו יד ולעזור לו. במקרים פשוטים הורה יכול לדבר, להסביר ולתמוך בילד במהלך השינויים שהוא מעוניין לחולל. אך במקרים רבים מדובר על מיומנויות שצריך לשפר. את זה עושים באמצעות כלים מקצועיים מעולם הטיפול.

מה יכול לקדם שיפור מיומנויות חברתיות לילדים?

כדי לקדם את המיומנויות החברתיות של הילד ניתן לפנות אל איש מקצוע. הלה מאבחן את המצב הנוכחי של הילד במטרה לקבוע שלבים ואבני דרך בתהליך הקידום. עבור ילדים רבים עשויים משחקים טיפוליים להיות כלי יעיל ומוכח עבור שיפור מיומנויות חברתיות לילדים. המשחקים מציבים את הילדים מול סיטואציות חברתיות שונות, הם מעמידים את הילד מול צורך לנתח את התרחישים, לתפקד בצורה נאותה תוך מחשבה על החברה ועל הציפיות של הסביבה ממנו.

ילדים רבים חוללו שינוי משמעותי בחיי החברה שלהם בעזרת משחקים טיפוליים וכלים מקצועיים אחרים. הללו מאפשרים לילד ללמוד על חיי חברה ועל העדפות של אנשים. הם מקנים לילד את היכולת לפתח בעצמו את המיומנות ואת התגובות שלו בחיי החברה. התוצאה היא תפקוד חברתי משופר שהולך ומשתפר עוד ועוד. כי מיומנות היא דבר שהולך ומתפתח ככל שמעמיקים ומתנסים בו. גם הילד שלכם יכול לתפקד טוב יותר בחברה!