אנשים רבים בעולם המודרני סובלים מבעיות שמיעה ברמה כזו או אחרת. בחלק מהפעמים מדובר על בעיות שמיעה הנובעות מהעלייה בגיל, אך בפעמים אחרות מדובר על בעיות שמיעה המגיעות כתוצאה ממחלות שונות, שמיעת מוסיקה בווליום גבוה באוזניות, שהייה במקומות רועשים במיוחד וכדומה.

פירוט נוסף באתר מדטכניקה אורתופון: http://www.medor.co.il/

אומנם העולם המודרני מציב בפנינו לא מעט גורמים שונים שיכולים להוריד את איכות השמיעה, אך הוא מספק גם טכנולוגיה חדישה ומתקדמת להתמודד עם הבעיה. מכשירי שמיעה תוך אוזניים למשל, מהווים את אחד הפתרונות הנפוצים והיעילים ביותר, עבור אנשים הסובלים מקשיי שמיעה. לא חשוב מהי הסיבה לירידה באיכות השמיעה, בכל מקרה מדובר על מצב שניתן לפתור יחסית בקלות. מכשיר שמיעה תוך אוזני מספק הגברה מושלמת של הסאונד, בהתאם למצב השמיעה של המטופל.

מכשירי שמיעה תוך אוזניים – נקודות חשובות שכדאי להכיר

קודם כל, חשוב להבין כי מכשירי שמיעה מסוג זה, מיוצרים בהזמנה אישית בהתאם לגודל ולצורה של תעלת השמע של המטופל. לא ניתן להשתמש במכשיר של מישהו אחר, היות והמכשיר חייב להיות מותאם ספציפית לכל מטופל, בהתאם למבנה האוזן שלו ולאיכות השמיעה שלו. כל מטופל שמעוניין במכשיר שמיעה תוך אוזני, חייב לעבור בדיקת שמיעה על מנת להתאים לו את המכשיר המתאים ביותר.

מכשירים מסוג זה יכולים להגיע ב- 3 צורות שונות:

מכשירים קטנטנים או מכשירים קטנים שממוקמים בתוך תעלת השמע של המטופל, בדומה לאטמי אוזניים, או לחילופין מכשירים גדולים יותר הממוקמים בתוך אפרכסת האוזן. מכשירים אלו יכולים להתאים לכל גיל, כולל ילדים, בני נוער וכמובן אנשים מבוגרים. חשוב כמובן לבחור במכשיר איכותי ומקצועי, המגיע עם אחריות מלאה. מכשיר מסוג זה יספק הבנת דיבור טובה יותר, איכות צליל גבוהה יותר ונוחות שימוש מקסימלית.

מכשירים אלו יכולים להתאים גם לצפייה בטלוויזיה, דיבור בטלפון או שמיעה של קונצרט או הצגה למשל. המכשירים החדישים מגיעים עם שלט, המאפשר מעבר מהיר בין המצבים השונים.

לסיכום,

מכשירי שמיעה תוך אוזניים מהווים פתרון נוח, יעיל ופשוט לאנשים בעלי ליקויי שמיעה שונים. מכשירים אלו מתאימים כל גיל, הם מותאמים אישית לכל מטופל ומספקים פתרון נוח ויעיל במיוחד.