מדרסים הם מוצר אורתופדי מעולה שנועד לענות על הצרכים השונים של כף הרגל, למנוע בעיות שעלולות להיווצר וכן לאפשר תנועה חופשית ומשוחררת. טיפול בדורבן ברגל הוא לא חוויה נעימה, במיוחד כשמדובר בילדים. אמנם מרבית האנשים שעושים שימוש במדרסים הם מבוגרים שכבר סובלים בפועל מבעיות שונות. אבל חשוב לדעת כי יש מקרים רבים בהם יומלץ על מדרסים לילדים.

באילו מקרים מומלץ על מדרסים לילדים?

  • ציפורן חודרנית – ילד שיש לו נטייה לפתח ציפורן חודרנית יוכל להיעזר במדרסים שיפתרו לו את הבעיה ויעזרו למנוע הישנות של מקרה כזה.
  • פלטפוס – ילדים שקשת כף הרגל שלהם נמוכה או כמעט בלתי קיימת עלולים לפתח כאבים ובעיות שונות. מדרס מתאים יעמיד את הרגל במנח הנכון וימנע את הכאבים ואת התוצאות של התופעה הזו.
  • פעילות ספורטאית – ילדים שמרבים בפעילות ספורטאית עלולים לסבול מתופעות שונות. וזאת מכיוון שבמהלך הפעילות הרגל מתמודדת עם עומסים שונים. מדרס איכותי וטוב יבלום זעזועים ויאפשר לילד להמשיך בפעילות שלו בלי להזיק לעצמו.
  • עיוותים בכף הרגל – יש ילדים שנולדו עם בעיות מבניות בכף הרגל. אלו עשויות להיות בלתי מורגשות בגיל הצעיר, אך עלולות לגרום לנזקים חמורים בהמשך החיים. בגין כך חשוב לעבור אבחון אורתופדי מקצועי שיקבע האם הילד זקוק למדרס שיפחית את הנזקים שעלולים להתרחש בגין העיוותים שקיימים בכף הרגל.
  • יבלות ויראליות – במקרה שיש לילד יבלות ויראליות בכף הרגל יוכלו מדרסים להועיל ולסייע בעניין. מדרס טוב יפחית את התפתחות היבלות ויקל על המצב.
  • כאבי גב – גם ילדים עלולים לסבול מכאבי גב. במידה ולילד יש כאבי גב חשוב לפנות לרופא כדי לבדוק מהו מקור הכאב ומה ניתן לעשות כדי לטפל בו. יש מקרים בהם כאבי הגב ייווצרו בגין בעיה בכף הרגל. מה שאומר שמדרס מתאים וטוב יוכל להפחית את הכאבים ולפתור את הבעיה שנוצרה.

הבריאות של הילד והתוצאות בהמשך החיים

יש תופעות שונות שאינן מתבטאות בגיל הילדות. אבל בהמשך הדרך הן בהחלט עלולות לגרור עמן בעיות וכאבים שונים. מסיבה זו חשוב לטפל בילד ולפנות לאבחון מקצועי של אורתופד ילדים. אבידור מדרסים היא מעניקה שירות מקצועי בנושא מדרסים בכלל ומדרסים לילדים בפרט.

חשוב לזכור שמדרסים יוכלו למנוע בעיות שונות בהמשך.