בוראקס הינו מינרל טבעי המשמש לרוקחות טבעית על תקן של מתחלב. כל מי שעוסק בתחום הרוקחות הטבעית, נחשף בשלב כזה או אחר למינרל הזה. אנשים רבים בוחרים היום להימנע מכל התכשירים השונים שמוכרים בחנויות, היות והם מכילים כימיקלים שונים ומסוכנים לבריאות. מסיבה זו בדיוק, כל התחום של הרוקחות הטבעית פרח בשנים האחרונות, היות והמודעות לבריאות הגוף רק הולכת וגדלה. אנשים רבים החליטו כי במקום לבזבז מאות שקלים על תכשירי טיפוח שונים, ניתן להכין אותם בבית בצורה טבעית, ללא כימיקליים מסוכנים. לא פעם יש צורך להשתמש במתחלב לצורך יצירת תכשיר טיפוח כזה או אחר, לכן יש להוסיף את אבקת הבוראקס שמסיסה במים ומשתלבת נפלא בתרכובות שונות. יש לציין כי גם בתעשיות השונות משתמשים לא פעם באבקה הזאת, החל מתעשיית הכביסה ועד לתעשיית הצורפות.

כל מה שחייבים לדעת על בוראקס

קודם כל, כדאי לציין כי מדובר על מלח נתרן שמגיע בצורת אבקה גבישית. מינרל זה התגלה לפני יותר מ- 4,000 שנים ונעשה בו שימוש בתחומי החיים השונים. אחת מהתכונות המוכרות ביותר שלו, היא היכולת שלו להילחם בחיידקים, פטריות, דלקות וכדומה. כתוצאה מכך, מוסיפים אותו לתרכובות שונות, על מנת לחטא אותן, להדביר מזיקים שונים ואף לצורך שימור מזון. היום ניתן לראות שימוש בבוראקס בתחומי התעשייה השונים, בעיקר על תקן של חומר ניקוי טבעי. מסיבה זו בדיוק, הוא מככב בלא מעט אבקות כביסה, משחות שיניים וכדומה. יש לציין כי ישנו הבדל בין המינרל לבין חומצה בורית, היות והשימוש במינרל עצמו בטוח לחלוטין, לעומת השימוש בחומצה בורית הנחשבת למסוכנת לבריאות. בתחום הקוסמטיקה ניתן למצוא שימוש רב באבקת הבוראקס, היות והיא שקופה וחסרת צבע, ולכן ניתן להוסיף אותה בקלות לתכשירים השונים לצורך הארכת חיי המדף שלהם.

לסיכום, בוראקס נחשב למינרל טבעי בטוח לשימוש, ולכן הוא משמש רבות בתחום הקוסמטיקה או הרוקחות הטבעית. כל קרם או תחליב שיוסיפו אליו את המינרל, יהיה חלק ויציב. המינרל מאפשר למרקם של הקרם להיות קליל יותר ולא דביק, דבר שנחשב לקריטריון חשוב עבור לא מעט אנשים.