איטליה היא מדינה שהתפרסמה בתרבות הקולינרית והגסטרונומית שלה. המדינה מייצרת מהמזון המשובח בעולם הנצרך על ידי אנשים מכל העולם.

המטבח האיטלקי ידוע גם בשימוש שלו בקמח, שעשוי מחיטת דורום הגדלה באיטליה. קמח שימש להכנת פסטה, פיצה, לחם והרבה מאכלים איטלקיים אחרים.

איטליה הפכה ליצרנית מובילה של קמח לשימוש בכל העולם בזכות ייצור החיטה האיכותי וטכניקות העיבוד הייחודיות שלה.

קמח איטלקי – קווים לדמותו

קמח איטלקי הוא סוג של קמח לחם שעשוי מחיטת דורום קשה, הגדלה באיטליה. התבואה נטחנת ומערבבת עם מים ושמרים להכנת בצק, שניתן להשתמש בו ללחם, בצק פיצה או בצק פסטה. לקמח טעם חזק ומרקם דחוס.

קמחים מאיטליה משמשים בעיקר לאפייה, אך הם משמשים גם ברטבים ופסטות. ישנם סוגים רבים ושונים של קמח איטלקי, אותם ניתן לסווג לפי תהליך הטחינה שלהם, האזור בו הם נוצרו וצבעם.

קמח איטלקי – סוגים

כיום ניתן למצוא ברשתות השיווק ובחנויות המתמחות בקמחים איטלקיים סוגים שונים:

קמח קאפוטו 00 רב תכליתי

קפוטו 00 קמח רב תכליתי קלאסי הינו קמח איכותי המשמש לייצור לחמים, פסטות ועוד. הוא עשוי מחיטת דורום, מה שנותן לו טעם נעים והופך אותו מושלם לאפייה.

קמח קאפוטו פיצריה

קמח פיצריה קפוטו הוא קמח לכל מטרה אשר תוכנן במיוחד לשימוש בהכנת בצק פיצה. הקמח עשוי עם המרכיבים הטובים ביותר ומכיל תכולת גלוטן גבוהה כך שהוא לא יהפוך דביק בעת שימוש בו להכנת בצק פיצה משלך. הוא מכיל גם סולת וחיטת דורום כך שתדעו שיהיה לו המרקם המושלם לקרום פיצה ביתי נהדר!

קמח תירס ללא גלוטן

קמח תירס הוא מרכיב נפוץ במתכונים ללא גלוטן.

כיום ניתן למצוא קמח תירס בסוגים רבים ושונים של מזון, כמו פנקייק, לחמים, מאפינס וטורטיות.

קמח תירס עשוי מגרעיני תירס טחונים שיובשו וטחנו לאבקה דקה. קשה למצוא קמח תירס בחנויות והוא נמכר בדרך כלל באינטרנט בחנות כמו לה טורטה או דרך חברות שמתמחות ומשווקות מוצרי אפייה