מי שמעוניינת לבצע החלקה בשיער מגיעה בדרך כלל לספר מומחה ומתייעצת אתו לגבי האופציה המועדפת עבור סוג השיער שלה.

החלקת קראטין 

החלקת קראטין אצל דיויס ואודי היא למעשה החלקה המעניקה ציפוי שקוף אשר עוטף את השערות בחלקן החיצוני. לא מדובר בטיפול שיקומי לשיער אלא בשינוי נראותו על ידי מריחת חומר זה. החלקה זו מתאימה לכל סוגי השיער והיא מכילה פורמלין וקרטין. 

בתום ההחלקה באמצעות חומר זה נהנית האישה משיער רך, בעל ברק, חיוני, גמיש ובריא. מי שמגיעה לעיתים תכופות לים ולבריכה, תיהנה משיער חלק לאורך פרק זמן קצר יותר מהנשים אשר יבצעו החלקה אורגנית. 

החלקה יפנית 

מי שמעוניינת בשיער חלק בעל נראות של מקלות כמו הבחורות היפניות תיהנה מאד מהחלקה זו. באופציה זו יתבצע יישור של כל השיער ומחדשים אותה מעת לעת על פי קצב הצמיחה כשנור שורש חדש שאורכו כ – 5 ס"מ.

ההחלקה מתאימה לכל סוגי השיער, מקורזל, מתולתל, פגום, צבוע, שיער דק וגם עבה. ההחלקה אינה מומלצת לבעלות שיער בהיר לאחר שבוצעה בו הבהרה.

החלקה אורגנית

רוב הנשים מעדיפות החלקה אורגנית לשיער כיוון שהחומרים הם טבעיים ומכילים מינרלים וויטמינים ואין בה חומרים כימיים כלל שעלולים להזיק לשיער ולקרקפת. 

האישה נהנית משיער חלק לאורך זמן ורק אחת לכמה חודשים היא מגיעה שוב למספרה, כדי לחדש את ההחלקה עבור הצמיחה שהתרחשה בפרק זמן זה. 

זוהי הקלה עצומה עבור נשים שמגיעות לבריכה ולים ולאחר מכן שוטפות את השיער, חופפות והוא שוב חלק, ללא כל צורך להגיע למספרה כדי לעשות פן לעיתים תכופות כיוון שהשיער שומר על נראותו.

חשוב לבצע החלקה ללא קשר לסוג שלה אצל ספר מיומן אשר מנוסה באופציה של ההחלקה.