הליך שאיבת שומן הוא בעצם פעולה פשוטה, מנפחים את השומן בעזרת נוזל מיוחד, ואז מבצעים שאיבה דרך כמה חתכים קטנים. שאיבת שומן מבוצעת תחת הרדמה כללית, עקב כאב אשר נגרם מפעולת השאיבה. בהליך שאיבת שומן ניתן לשאוב עד 4 ליטר שומן, כאשר זהו הנפח הבטוח ביותר לשאיבה והוא בעל הסיכונים הנמוכים ביותר.

שאיבת שומן – למי היא מתאימה?

שאיבת שומן תתאים לכל אדם בעל משקל גוף סביר שהוא בפרופורציה לגובהו. נדרש גם שהעור יהיה באיכות טובה, ללא רפיון או צלוליט למשל. הליך זזה יתאים גם עבור מי שמבקש להחליק אזורי שומן בולטים מקווי המתאר הטבעיים של הגוף אשר מפריעים לו מבחינה אסתטית. יש לציין שקשה מאוד לבצע עיצוב מלא של גפה שלמה בהליך שאיבת שומן.

רקמת השומן היא רקמה אשר מגיבה לשינויים בגוף אשר נגרמים על ידי עליה במשקל, באופן כזה שעליה מעל 5 ק"ג גוררת גם עליה בנפח רקמת שומן בגוף, לאו דווקא באזורים שנשאבו, אלא היא עלולה להופיע באזורים אחרים, כמו למשל בזרועות או בגב העליון. לרוב, האזורים בהם בוצעה שאיבה לא יגדלו רקמת שומן נוספת, רק במצב של עליה משמעותית במשקל.

מבחינת גיל, יש להמתין לסיום גדילה והתייצבות משקל סופי, מדובר לרוב בגיל 18 ומעלה. במקרים בהם מדובר באשה שטרם סיימה ללדת, יש להביא בחשבון כי תוצאות השאיבה ישתנו עקב כל היריון נוסף. לכן מומלץ לדחות את הניתוח במידה והאישה מתכננת להיכנס להיריון בטווח של שנה ממועד השאיבה.

התוצאות של ניתוח שאיבת שומן יכולות להיות מוצלחות, אך הן לא יכולות להחליף תזונה בריאה ופעילות גופני. ללא איזון בין אלה, שאיבת השומן לא תהיה אפקטיבית כמו שהיא יכולה להיות.