האנשים שניתן לראות בחנויות תכשיטים לעיתים קרובות, הם אנשים שאוהבים תכשיטים. יש הרבה אנשים שרוכשים את התכשיטים לאהובים שלהם, אך חלק ניכר מאוד מהמבקרים בחנות התכשיטים הם אלה שרוכשים תכשיטים לעצמם. כידוע, ניתן למצוא תכשיטים זולים שעשויים מחומרים פשוטים ולא איכותיים ולעומתם יש תכשיטים מעוצבים "האמיתיים", אלה שעשויים מחומרים טבעיים ועמידים כגון זהב, כסף, אבני חן וכדומה.

מפתחים אינפקציות מתכשיטים זולים? לכו על המקוריים

אם גם אתם משתייכים לקטגוריית אוהדי התכשיטים, בוודאי נתקלתם במושג אינפקציה. אינפקציה היא למעשה רגישות שמתפתחת בעקבות זיהום שנוצר ממגע של העור בחומרים לא איכותיים. לאנשים שאוהבים תכשיטים, זה עלול להיות משהו מעצבן מאוד מכיוון שאנשים כאלה נוטים לרכוש תכשיטים רבים ומגוונים ולפעמים הם שמים דגש רק על יופי ולא על האיכות. ולכן, במקרה של רגישות יתר, יש להקפיד לרכוש רק תכשיטים שעשויים מחומרים איכותיים כמו זהב וכסף והם יבטיחו הנאת שימוש מבלי לחשוש מזיהומים ומאינפקציה.

עגילי זהב – לא לרגישים בלבד

כפי שצוין, אנשים בעלי עור רגיש, חייבים להקפיד לענוד עגילים מזהב טהור או מכסף טהור על מנת למנוע סבל מיותר. עם זאת, יש גם הרבה אנשים שאינם סובלים מרגישות יתר אך מעדיפים לרכוש עגילים מזהב או עגילים היפו – אלרגניים מסיבה בריאותית. כמו כן, ברור למדי כי עגילים איכותיות מחזיקות הרבה יותר זמן מאשר עגילים פשוטות וזולות ואין צורך לחדש אותן בכל תקופה קצרה.

אינפקציה בעקבות שימוש לא סטרילי

פעמים רבות, יכולה להיגרם אינפקציה גם כאשר עונדים עגילי זהב ובמיוחד כשעונדים אותם בתור פירסינג לאף. לפני שמתחילים לטפל באינפקציה, חשוב לוודא כי העגילים אכן עשויות מזהב טהור ואמיתי ולא מתערובת מתכות שהיא עצמה עלולה לגרום לאלרגיה. בנוסף לזאת, חשוב לזכור כי החור באוזן אינו אטום ובהחלט עלולים לחדור דרכו חיידקים וזיהומים ולהגיע אל מערכת הדם בגוף. אחת הסיבות הנפוצות לאינפקציה באוזן היא ענידת עגילים מלוכלכות או הכנסתן בידיים לא נקיות. על כן, יש לשים לב להכניס את העגילים רק עם ידיים נקיות וסטריליות, מה שיכול למנוע הרבה אי נעימות והרבה כאב.