אחד הכאבים הנפוצים ביותר בקרב ילדים ומבוגרים, גברים ונשים, הם כאבי גב. כמעט כל אחד מאיתנו חש אותם בשלב כזה או אחר בחיים, לעיתים באופן נקודתי, לעיתים באופן כרוני. ישנם הרבה מאוד מאפיינים שיכולים להשפיע, הן על סוג, עוצמה ומשך זמן הכאב. 

כאבי גב ובפרט כאבי גב תחתון, יכולים להיווצר מסיבות שונות. החל מתהליך צמיחה, המשך בנשיאת משקלים כבדים ובצורה לא נכונה, יציבות לא טובה של הגוף, וכלה בנזק מסוים שנגרם באזור ולא טופל כמו שצריך. ישנם מקרים שכאבי גב תחתון הם סימנים לעקמת או פריצת דיסק. 

חשוב מאוד לטפל בבעיה זו וכמה שיותר מוקדם, שכן ההשפעה שלה על הגוף ועל הנפש יכולה להיות מאוד משמעותית. היא יכולה להיות מאוד משמעותית מאחר והיא מצמצמת באופן ניכר את יכולת התנועה, אך היא גם מצמצמת באופן ניכר את היכולת לפעול כמו שצריך, אפילו בדברים סטנדרטיים ישנם אנשים שמתמודדים עם כאבי גב ולא יכולים לעמוד בצורה יציבה מבלי להיאחז במשהו. 

מדוע חשוב לטפל בכאבים אלו ואיך עושים זאת?

אם לא מטפלים בכאבי גב תחתון באופן מיידי ועקבי, אזי לא רק שיכולת התנועה תושפע מכך וכנראה תוגבל, אלא הכאב עלול להקרין אל מקומות אחרים. ייתכן מאוד שהכאב יקרין לישבן, מותניים, רגליים, הוא יכול להקרין לחלק העליון של הגב. במקרים כאלו היכולת להתמודד עם הבעיה תקטן. 

אפשר לטפל בבעיה מסוג זה בצורות שונות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך לפנות מיד להליך רפואי או לשימוש בכדורי משככי כאבים. אפשר לפנות אל טיפול טבעי כמו אוסטאופתיה, אשר יאבחן את הבעיה מצד אחד ומצד שני יספק טיפול מיידי ואיכותי, ללא תופעות לוואי או השפעות אחרות.